Вакцина від свинячого грипу могла викликати нарколепсію: через 7 років постраждалої виплатили компенсацію

Ірландський уряд врегулював судову справу з жінкою, яка заявила, що у неї розвинулася нарколепсія через вакцину проти свинячого грипу

Міністр охорони здоров’я і керівник служби охорони здоров’я погодилися компенсувати і оплатити всі судові витрати 27-річної Аойфе Беннетт, яка була щеплена вакциною Pandemrix в школі в 2009 році в рамках державної кампанії проти свинячого грипу. Деталі компенсації не розголошуються, повідомляє The Guardian.

У той же час, держава не визнала ніякої відповідальності за позовом Аойфе Беннетт щодо вакцинації проти свинячого грипу. Всі претензії по справі були відхилені

Жінка заявляє, що у неї розвинулася нарколепсія після вакцинації в 2009 році. За словами Беннетт, вона була активною і спортивною, поки її не прищепили. Через два тижні після вакцинації почалися побічні ефекти, спостерігався різкий занепад сил.

Вона висловила жаль, що для отримання компенсації знадобилось сім років судових розглядів.

У 2017 році Верховний суд Великобританії відхилив звернення британського уряду про утримання виплат десяткам британських дітей, за скаргою про розвиток розладів сну після вакцинації проти свинячого грипу.

Як пише The Guardian, шість мільйонів чоловік в Британії і ще більше в Європі отримали вакцину Pandemrix, виготовлену GlaxoSmithKline під час пандемії свинячого грипу 2009-10 років, але вона була відмінена після того, як лікарі помітили різке зростання нарколепсії серед тих, хто нею прищепився.

Нарколепсія – це захворювання нервової системи, що характеризується денними нападами непереборної сонливості і раптового засипання, втрати тонусу м’язів при ясній свідомості, порушеннями нічного сну. Іноді відзначається короткочасна паралізованість тіла відразу після пробудження.

Нагадаємо, що в епідсезоні 2019-2020, на жаль, виправдалися прогнози про повернення пандемічного штаму «свинячого грипу» A – H1N1 в Європу і, зокрема в Україні. Саме цей вірус спровокував пандемію 2009 року.

Тому питання вакцинації є досить гострим. Доцільність вакцинації має вирішуватися виважено і індивідуально.