Вчені створили гру, яка допомагає при синдромі дефіциту уваги

Увагу дітей вдалося поліпшити за допомогою комп’ютерної гри

У США винайшли гру, яка впливає на ті ділянки мозку, які відповідають за увагу. Вчені з університету Вісконсін-Медісон і Каліфорнійського університету в Ірвіні, спроектували відеогру Tenacity, щоб поліпшити уважність серед школярів. Про це повідомляє MedicalXpress

Tenacity вимагає, аби гравці рахували свої вдихи, торкаючись сенсорного екрану. Вони мають натискати на екран одним пальцем при кожному вдиху і двома пальцями при кожному п’ятому вдиху. Чим більше ланцюжків з п’яти точних підрахунків, тим вищий результат в грі, яка веде гравця пейзажами, що заспокоюють нервову систему (наприклад, він потрапляє у космос чи опиняється посеред давніх містечок)

«Більшість освітніх відеоігор орієнтовані на подання дидактичної інформації: різних фактів з конкретного предмету, наприклад, з біології або хімії. Наша мета інша. Ми хочемо насправді змінити когнітивні та емоційні процеси — те, як люди думають та обробляють інформацію», — говорить Олена Паценко, провідний автор роботи.

Читайте ще: Пий, лежи, провітрюй: як правильно доглядати за собою і рідними під час хвороби на грип

В ході дослідження 95 підлітків розділили на дві групи, одній групі запропонували грати в Tenacity, іншій – в гру на увагу Fruit Ninja.

Дітям кожної групи було запропоновано грати  30 хвилин на день протягом двох тижнів. Дослідники зробили  сканування  мозку учасників до і після двотижневого періоду. Вони виявили, що у підлітків, які грали  в Tenacity були зміни у тих областях кори головного мозку, які відповідають за увагу. Мозок дітей, які грали в Fruit Ninja, лишився незмінним.