Вірус грипу «живе» 24 години на поверхнях із пластику і 8 годин на сенсорних екранах  

Вірус грипу «живе» 24 години на поверхнях із пластику і 8 годин на сенсорних екранах   

На шкірі людини вірус гине досить швидко – протягом 15 хвилин

Згідно з відомостями Центрів по контролю і профілактиці захворювань в США, грип активно поширюється не тільки повітряно-крапельним шляхом від однієї людини до іншої, а й при взаємодії через предмети. Раніше вважалося, що вірус виживає на якому-небудь предметі тільки кілька годин. Нові дослідження показали, що вірус «живе» на столах і поверхнях із пластику цілу добу. Також вірус виживає через вісім годин перебування на сенсорних і більш м’яких поверхнях. Якщо ці поверхні ще і знаходяться в громадських місцях (екрани банкоматів та інших терміналів), ви ризикуєте підхопити «коктейль» з мікробів та вірусів, що викликають діарею, грип, грибок та інші малоприємні хвороби.

При цьому на шкірі людини вірус гине досить швидко – протягом 15 хвилин. Лікарі рекомендують старий перевірений засіб позбавлення від інфекцій – часте миття рук в сезон грипу. Але не варто нехтувати і портативними дезінфікуючими засобами. Наприклад, найбільш заразними місцями вважаються будь-які дверні ручки (на ручках в громадських туалетів більше мікробів, ніж під обідком унітазу).

Читайте ще: Грип і ми: не грайте в російську рулетку

Якщо вірус «оселився» на їжі, відправленій в холодильник, його живучість може вимірюватися днями і навіть тижнями, але при термальній обробці вище 56 ° С вірус живе тільки три хвилини.

Не дуже здійсненна в сезон респіраторних захворювань і рекомендація по уникненню великого скупчення людей. Але, якщо ви користуєтесь громадським транспортом, то в шість разів більше схильні до ризику інфекційних респіраторних захворювань, ніж власники особистих авто. Тому, якщо у вас є можливість пішої прогулянки або поїздки на машині – скористайтеся нею.

Лікарі наполягають на тому, що, перебуваючи в дорозі, треба постаратися не торкатися особи (щоб не допустити контакту зі слизовими), а після ретельно мити руки.

 

 

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.