Вірус грипу «живе» 24 години на поверхнях із пластику і 8 годин на сенсорних екранах  

На шкірі людини вірус гине досить швидко – протягом 15 хвилин

Згідно з відомостями Центрів по контролю і профілактиці захворювань в США, грип активно поширюється не тільки повітряно-крапельним шляхом від однієї людини до іншої, а й при взаємодії через предмети. Раніше вважалося, що вірус виживає на якому-небудь предметі тільки кілька годин. Нові дослідження показали, що вірус «живе» на столах і поверхнях із пластику цілу добу. Також вірус виживає через вісім годин перебування на сенсорних і більш м’яких поверхнях. Якщо ці поверхні ще і знаходяться в громадських місцях (екрани банкоматів та інших терміналів), ви ризикуєте підхопити «коктейль» з мікробів та вірусів, що викликають діарею, грип, грибок та інші малоприємні хвороби.

При цьому на шкірі людини вірус гине досить швидко – протягом 15 хвилин. Лікарі рекомендують старий перевірений засіб позбавлення від інфекцій – часте миття рук в сезон грипу. Але не варто нехтувати і портативними дезінфікуючими засобами. Наприклад, найбільш заразними місцями вважаються будь-які дверні ручки (на ручках в громадських туалетів більше мікробів, ніж під обідком унітазу).

Читайте ще: Грип і ми: не грайте в російську рулетку

Якщо вірус «оселився» на їжі, відправленій в холодильник, його живучість може вимірюватися днями і навіть тижнями, але при термальній обробці вище 56 ° С вірус живе тільки три хвилини.

Не дуже здійсненна в сезон респіраторних захворювань і рекомендація по уникненню великого скупчення людей. Але, якщо ви користуєтесь громадським транспортом, то в шість разів більше схильні до ризику інфекційних респіраторних захворювань, ніж власники особистих авто. Тому, якщо у вас є можливість пішої прогулянки або поїздки на машині – скористайтеся нею.

Лікарі наполягають на тому, що, перебуваючи в дорозі, треба постаратися не торкатися особи (щоб не допустити контакту зі слизовими), а після ретельно мити руки.