Звіт Десятиліття здорового старіння для людей віком від 60 років планується реалізувати найближчим часом. Під здоровим старінням мається на увазі процес розвитку та підтримання функціональних здібностей, що забезпечують добробут людей літнього віку
Основна мета Десятиліття здорового старіння забезпечити людей похилого віку здатністю задовольняти свої базові потреби; продовжувати навчатися та приймати рішення; бути мобільними; будувати та підтримувати стосунки; робити свій внесок у суспільство. У базовому звіті представлений досвід Ірландії, Мексики та В’єтнаму як країн, що досягли успіху в реалізації цих ініціатив, передає news-medical.
«Зараз люди живуть довше, ніж будь-коли. Але додаткові роки життя можуть бути неоднозначними. Звіт показує, як слід займатися з дорослими. Ми повинні працювати разом, щоб розвивати здібності та добробут наших старших поколінь, які продовжують давати нам так багато», – каже генеральний директор ВООЗ Тедрос Адхан Гебрейєсус.
У звіті також зазначено, що потрібно для здорового старіння. В основному це фактичні дані та тематичні дослідження, зібрані з усього світу. Лише чверть країн планети збирають дані, які можна використовувати для моніторингу прогресу здорового старіння. Серед країн, які збирають та використовують дані для покращення політики та програм для літніх людей: Чилі, Китай, Фінляндія, Гана, Індія, Катар, Сінгапур та Таїланд.
Читайте ще: Що таке імунна система. Як зміцнити імунітет
У цих країнах, наприклад, створюються національні комітети або форуми з проблем старіння, оцінюються потреби людей похилого віку в медичній та соціальній допомозі, покращується догляд, розробляється законодавство, спрямоване на боротьбу з дискримінацією, пов’язаною з віковими обмеженнями.
«Цей звіт послужить корисним довідковим матеріалом, на основі якого можна просувати навчання у різних країнах та порівнювати прогрес у здоровому старінні. Ми продовжимо працювати з урядами, організаціями ООН, суспільством та світовими експертами, щоб покращити ці дані та інформацію з усіх аспектів здорового старіння», – каже провідний автор дослідження Риту Садана.