Виявили рідкісні варіанти гена, які підвищують вірогідність зараження пташиним грипом H7N9

Виявили рідкісні варіанти гена, які підвищують вірогідність зараження пташиним грипом H7N9

Міжнародна група дослідників знайшла докази того, що люди з варіантами гена MX1 більш сприйнятливі до інфекцій пташиного грипу H7N9. Вчені представили зразки секвенування генома людей, які були інфіковані H7N9, а також схильних до більшого ризику зараження від домашньої птиці

 Попередні дослідження показали, що контакт з домашньою птицею є найбільшим фактором ризику передачі вірусу людині, але тільки 7% всіх випадків зараження припадають на птахівників. Це призвело до припущення, що деякі люди більш сприйнятливі до H7N9.

Вчені зібрали зразки тканин у 220 осіб у Китаї, які були інфіковані штамом H7N9 в період з 2013 по 2017 рік, а також у 116 птахівників, які ніколи не були заражені вірусом, повідомляє Мedical Хpress.

Дослідники описали переважання інфекцій у людей з варіантами гена MX1 – гени MX1 кодують індукцію антивірусного білка інтерферону MxA. Без таких білків люди більше схильні до ризику зараження.

Виявили, що він присутній у 10% інфікованих пацієнтів і не виявляється у тих, хто не був інфікований. У більш широкому тесті дослідники виявили варіанти MX1 приблизно у 1,78% з 4078 осіб, які пройшли випадкове тестування. В іншому тесті вони виявили, що всі варіанти MX1 можуть бути пов’язані з активністю MxA проти вірусу, що стоїть за H7N9.

Читайте ще: ГРВІ: симптоми, лікування та профілактика

У підсумку, дослідники припускають, що люди з варіантами MX1 більш схильні до впливу пташиного грипу H7N9.