Через грип та Covid-19 нинішня зима може бути досить складною: експерти

Чи можливе поєднання грипу та COVID-19 зимою 2021-22 років?

Зазвичай Центр США з контролю та профілактики захворювань пропонують зробити щеплення від грипу до кінця жовтня, проте в цьому році не варто чекати

«Багато років тому ми б сказали, що вам слід почекати стільки, скільки зможете, щоб зробити щеплення (від грипу), але якщо ви зробите це восени, це дійсно має діяти протягом усього сезону», – сказала Клаудіа Хойен, директорка відділу педіатричного інфекційного контролю в UH Rainbow Babies і дитячої лікарні в Клівленді, повідомляє CNN.

За її словами, судячи з кількості вірусів, що вражали людей на початку цього року, сезон грипу обіцяє бути важким. Цього літа дитяча лікарня Хойена була дуже завантажена в порівнянні з попередніми періодами: тут лікують дітей від різних вірусів.

За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань США, в країні поки не спостерігається великої кількості випадків грипу, але незабаром ситуація може змінитися.

Зазвичай сезон грипу стартує з початку навчального року. Коли діти заражаються, вони виділяють вірус протягом більш тривалого періоду, ніж дорослі.

«Цей сезон повернення в школу не схожий на жоден інший. Школи мають бути готові захищати дітей від COVID-19, а також вирішувати широкий спектр інших проблем, пов’язаних з пандемією», – сказала директорка CDC Рошель П. Валенські, докторка медицини, магістр охорони здоров’я. «Крім захисту учнів від COVID-19, їм необхідно буде забезпечити безпечне і сприятливе шкільне середовище»

Читайте ще: ГРВІ: симптоми, лікування та профілактика

Минулорік в США грипу практично не було, за рік нарахували всього кілька тисяч випадків, одна дитина померла. Для порівняння: в 2019-2020 роках від грипу померли 199 дітей, а в попередньому сезоні – 144.