Виявили рідкісні варіанти гена, які підвищують вірогідність зараження пташиним грипом H7N9

Виявили рідкісні варіанти гена, які підвищують вірогідність зараження пташиним грипом H7N9

Міжнародна група дослідників знайшла докази того, що люди з варіантами гена MX1 більш сприйнятливі до інфекцій пташиного грипу H7N9. Вчені представили зразки секвенування генома людей, які були інфіковані H7N9, а також схильних до більшого ризику зараження від домашньої птиці

 Попередні дослідження показали, що контакт з домашньою птицею є найбільшим фактором ризику передачі вірусу людині, але тільки 7% всіх випадків зараження припадають на птахівників. Це призвело до припущення, що деякі люди більш сприйнятливі до H7N9.

Вчені зібрали зразки тканин у 220 осіб у Китаї, які були інфіковані штамом H7N9 в період з 2013 по 2017 рік, а також у 116 птахівників, які ніколи не були заражені вірусом, повідомляє Мedical Хpress.

Дослідники описали переважання інфекцій у людей з варіантами гена MX1 – гени MX1 кодують індукцію антивірусного білка інтерферону MxA. Без таких білків люди більше схильні до ризику зараження.

Виявили, що він присутній у 10% інфікованих пацієнтів і не виявляється у тих, хто не був інфікований. У більш широкому тесті дослідники виявили варіанти MX1 приблизно у 1,78% з 4078 осіб, які пройшли випадкове тестування. В іншому тесті вони виявили, що всі варіанти MX1 можуть бути пов’язані з активністю MxA проти вірусу, що стоїть за H7N9.

Читайте ще: ГРВІ: симптоми, лікування та профілактика

У підсумку, дослідники припускають, що люди з варіантами MX1 більш схильні до впливу пташиного грипу H7N9.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.