Як вберегтися від зараження грипом в аеропорту та на вокзалі

Як вберегтися від зараження грипом в аеропорту та на вокзалі

Полички для багажу і туалет – де живе більше вірусів?  

Сезон грипу передбачає, що вам потрібно зменшувати кількість контактів, особливо якщо ці «контакти» поширюють вірус, чхаючи та кашляючи безпосередньо поруч із вами. Але зима – це ще й час свят, коли ми вирушаємо за багато кілометрів до родичів або на відпочинок. Чи існують дієві способи убезпечити себе від вірусу, що здатен поширюватись на відстань 2-3 метрів від носія та виживати протягом трьох годин на поверхнях предметів?

В сезон грипу – без duty free

Багатолюдні місця оптимальні для переносу вірусів. У 2018 році у Фінляндії навіть провели дослідження для виявлення найбільш забруднених місць у аеропорту. На 9 із 90 дослідних зразках виявили 9 респіраторних вірусів (10%), серед яких був і вірус грипу. Звісно, усі ми намагаємось максимально убезпечити себе від інфікування в людних місцях, наприклад, ретельно миємо руки у туалетній кімнаті. Цікаво, що проби, взяті з туалету, не показали наявності вірусу на кнопках змиву або ручках дверей. Можливо, це пов’язано з тим, що туалетні кімнати все-таки ретельно і часто миють. Пасажирам рекомендують звернути увагу на місця, в яких ми не так часто підозрюємо небезпеку.

Так, наприклад, віруси знайдено на іграшках в дитячих ігрових кімнатах, кнопках платіжних терміналів, піддонах для ручної поклажі. Найбільш заразними все-таки виявились багажні відсіки та піддони, куди кладуть речі під час проходження контролю, адже до них торкаються майже всі пасажири. Оптимальне вирішення цієї проблеми – протирати свої речі антибактеріальними серветками після контакту з поличками та лотками.

Читайте ще: Нещеплених від грипу канадців зобов’язали носити маски

Коли вирушаєте до аеропорту, потурбуйтесь про все заздалегідь. Не знімайте гроші в місцевих терміналах, не відвідуйте магазини, якщо там велике скупчення людей, не беріть у руки тестери з духами або косметичними засобами, не торкайтесь зайвий раз кнопок ліфтів і поручнів ескалаторів. Віддавати дитину в дитячу кімнату – не найкраща ідея у сезон грипу. Тримайте під рукою дезінфікуючі спреї та серветки. Користуйтесь також звичайними паперовими серветками, щоб натиснути, наприклад, на ручку дверей. Не забувайте, що інтерактивні сенсорні екрани, які зараз встановлені в аеропортах для покупок та навігації – чудова ідея для туристів і жахлива з санітарної точки зору зона. Обов’язково протирайте руки після дотику до такого пристрою!

Вокзали сприяють епідемії

Китайські вчені вивчали проблему поширення грипу у поїздах. У своєму дослідженні вони виявили, що потяги, ймовірно, суттєво вплинули на розвиток пандемії грипу 2009 року. Перебування протягом багатьох годин у закритому приміщенні з поганими санітарними умовами якнайбільше сприяє зараженню. Тому для поїздки у потязі вам знадобиться ще більше дезінфікуючих засобів!

Звісно, людина, яка відчула симптоми грипу, можливо відмінить поїздку. Але грип у першу добу після інфікування майже не проявляється, тому багато хворих не підозрюють про своє захворювання. Щоб хоч якось себе вберегти, дехто прихоплює в дорогу медичну маску. На жаль, це не дуже дієвий засіб, оскільки грип потрапляє до нас із мікроскопічними часточками повітря, від яких маска просто не захищає. А ще вірус здатен потрапити на слизову очей, а через нососльозові  протоки – на слизову носа. Але ви все одно можете взяти маску в дорогу – якщо відчуваєте симптоми хвороби, маска допоможе не «розпилювати» вірус у простір. Для всього іншого – лише гігієна.