Які захворювання у дітей схожі на застуду та грип?

Які захворювання у дітей схожі на застуду та грип?

Після появи типових симптомів (кашель, нежить, головний біль, підвищення температури тіла) батьки переконані, що у дитини чергова застуда. Якщо малюк відвідує дошкільний заклад, то сумнівів у тому, що «ми знову застудилися», ні в кого не виникає, пише smartmama

Здебільшого це насправді так. Але річ у тім, що є безліч дитячих інфекційних захворювань, які  внаслідок різних причин, починаються з симптомів, що дуже нагадують застуду.

І поки з’являться характерні для кожного «дитячого» захворювання симптоми, дитина, що захворіла на нібито  застуду або грип, встигає «щедро обдарувати» рідних і близьких збудниками цих хвороб. І якщо для деяких дітей така ситуація здебільшого типова і не становить небезпеки, то для дорослих, особливо тих, хто не хворів у дитинстві або в кого немає набутого імунітету (не був щеплений або не сформувався імунний захист), подібний випадок може мати  наслідки.

Що це за хвороби, початок яких дуже схожий на застуду, чим вони небезпечні та які симптоми мають насторожити уважних батьків, розглянемо в цій статті.

Найпоширеніші захворювання, симптоми яких легко сплутати з ГРВІ та грипом

Кашлюк

Як і застуда, починається з типових симптомів, таких як нежить, незначний кашель, чихання, невиражена лихоманка. Дещо пізніше, через 5 – 7 днів, коли при ГРВІ зазвичай вже одужують, для кашлюка все тільки починається, стан дитини погіршується і з’являються характерні для нього симптоми:

  • Часті напади кашлю, які можуть бути настільки сильними, що викликають блювання.
  • Після виснажливого нападу кашлю дитина може втратити свідомість.
  • На вдиху чути характерний свистячий звук.
  • Можуть виникати зупинки дихання або воно дуже ускладнене.
  • Через порушення дихання колір шкіри малюка набуває синюватого відтінку.

У немовлят характерного кашлю може і не бути, замість цього мама відзначає, що дитина дуже важко дихає, буквально задихається. Через неможливість нормально дихати малюка дуже важко погодувати, що призводить до недоїдання і втрати ваги.

Саме тому кашлюк небезпечний для дітей грудного віку. Згідно з даними офіційної медицини, у дітей до року важкий перебіг кашлюку вважається скоріше правилом, ніж винятком: у більшості з них спостерігається зупинка дихання, у кожної 8-ї дитини розвивається запалення легень, а у 1 % – виникають судоми. Найнебезпечніший кашлюк для дітей до 2-х місяців: частота розвитку пневмонії у них сягає 15-20 %, судоми з’являються у 2-4 %, а кожна 100-та хвора в цьому віці дитина може мати летальні випадки.

 

Потрібно сказати, що збудник кашлюку дуже заразний і легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом при кашлі та чханні. Тому ним можна заразитися від будь-якої людини, яка нібито хворіє на застуду.

Кір

Викликається вірусом, що вражає клітини дихальних шляхів (горло і легені). Це дуже заразна хвороба, збудник якої поширюється повітряно-крапельним шляхом, коли хворий кашляє або чхає. Згідно з даними Національного фонду інфекційних захворювань, на кір хворіють до 90 % людей, які контактують з хворим. Перші прояви кору також дуже схожі на застуду – це лихоманка, кашель і нежить. Характерний для цього захворювання висип з’являється через 3-5 днів від початку і є його відмінною рисою. Якщо кір не лікувати або при важкому перебігу захворювання виникають ускладнення: отити (вушна інфекція), пневмонія і енцефаліт (запалення головного мозку). Найважчий перебіг кору відзначається у дорослих.

Дифтерія

Ще одне захворювання, яке до недавнього часу виникало вкрай рідко, але спалахи якого останнім часом почастішали. Дуже важке захворювання, симптоми якого пов’язані з дією токсину (отрути), що виробляється бактеріями. Цей токсин пошкоджує порожнину носа і задню стінку глотки, що утруднює дихання або ковтання.

Як і застуда, дифтерія починається з болю в горлі, помірної лихоманки. Пізніше з’являються типові для неї прояви: біль у горлі і охриплість голосу, збільшення лімфатичних вузлів, характерний наліт, що покриває мигдалики і задню стінку глотки, що зумовлює порушення дихання.

Із ускладнень, крім неможливості дихати, дифтерія небезпечна тим, що токсин може вражати нирки, серце, викликаючи порушення в їх роботі, а також нервову систему з розвитком паралічу (знерухомлення людини). Згідно з даними офіційної медицини, кожен 10-ий хворий на дифтерію вмирає. Серед дітей віком до 5 років вмирає кожна 5-та хвора дитина.

Чому важливо розрізняти ці захворювання?

Тому що, як і грип, вони небезпечні не тільки своїми важкими ускладненнями, але і тим, що хворий тривалий час заражає оточуючих, що може мати непередбачувані наслідки.

Що робити, якщо симптоми ГРВІ у дитини насторожують?

За появи всіх перерахованих вище симптомів необхідно звертатися до лікаря, оскільки застуда може виявитися зовсім іншим захворюванням. Добре, якщо вам відомо, що в найближчому оточенні/дитячому садочку є хворий. Це дасть змогу не чекати, поки захворювання розгорнеться на повну і тоді доведеться вже боротися з можливими ускладненнями. Часто батьки починають самостійно давати дитині засоби від застуди, тому що таке лікування призначив лікар минулого разу. Не можна займатися самолікуванням, тому що цього разу може бути і не застуда, а лікування інших захворювань зовсім інше.

Пам’ятайте, що здоров’я вашої дитини – у ваших руках, а будь-яке зволікання може мати сумні наслідки.

 

2 thoughts on “Які захворювання у дітей схожі на застуду та грип?

  1. Wonderful beat I wish to apprentice while you amend your web site how could i subscribe for a blog web site The account aided me a acceptable deal I had been a little bit acquainted of this your broadcast provided bright clear idea

Comments are closed.