Японські вчені з’ясували, скільки часу коронавірус і грип можуть зберігатися на шкірі людини

Японські вчені з’ясували, скільки часу коронавірус і грип можуть зберігатися на шкірі людини

Грип живе в 5 разів менше, ніж коронавірус

Дослідники оцінили час виживання SARS-CoV-2 і вірусу грипу A (IAV), змішаних зі слизом верхніх дихальних шляхів на поверхнях шкіри людини і ефективність дезінфекції дерми 80% етанолом. Результати були опубліковані в науковому журналі Clinical Infectious Diseases.

З’ясувалося, що SARS-CoV-2 і IAV інактивуються на поверхнях шкіри швидше, ніж на інших поверхнях (нержавіюча сталь/ скло/ пластик).

Час виживання SARS-CoV-2 був значно більшим, ніж IAV (9,04 години в порівнянні з 1,82 години).

IAV на інших поверхнях інактивувався швидше в слизу, тоді як SARS-CoV-2 мав однаковий час виживання, як у слизу, так і не в ньому.

На інших поверхнях коронавірус також жив приблизно в 5 разів довше, ніж грип.

 Також було встановлено, що після обробки 80% етанолом через 15 секунд обидва віруси загинули.

Читайте ще: У Південній півкулі сезон грипу цьогоріч минув непомітно

Дослідники стверджують, що 9-годинне виживання SARS-CoV-2 на шкірі людини може збільшити ризик контактної передачі в порівнянні з IAV, що прискорить пандемію. Правильна гігієна рук важлива для запобігання поширенню інфекцій SARS-CoV-2.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.