У Південній півкулі сезон грипу цьогоріч минув непомітно

У Південній півкулі сезон грипу цьогоріч минув непомітно

Поки половина світу готується до прийдешнього сезону грипу, експерти відзначають, що в країнах, що знаходяться у Південній півкулі Землі, сезон грипу пройшов практично непомітно. Імовірно, на це вплинуло соціальне дистанціювання, введене через Covid-19

Сезон грипу в Південній півкулі почався і закінчився з такою незначною кількістю захворювань, що, за даними Центру з контролю і профілактики захворювань США (CDC), «циркуляції грипу практично не було», повідомляє cnn.

Експерти CDC вважають, що докладені зусилля – соціальне дистанціювання, носіння масок і закриття шкіл – серйозно вплинули на сезон грипу в країнах Південної півкулі.

Спираючись на досвід Південної півкулі, тепер країни Північної півкулі можуть запобігти епідемії грипу. За словами експертів CDC, якщо люди будуть залишатися вдома, носити маски та підтримувати соціальну дистанцію, це захистить їх від більшої кількості вірусів.

CDC оцінило активність грипу, зареєстровану Всесвітньою організацією охорони здоров’я у трьох основних пунктах Південної півкулі – Австралії, Чилі і Південній Африці, де пік сезону грипу триває з червня по серпень. За офіційними даними було зафіксовано дуже низьку активність – в Австралії з 60 031 людини, що пройшли тестування на грип, тільки у 33 виявився позитивний результат. У Чилі з 21 178 тестів дали позитивний результат на грип 12. А в Південній Африці з 2100 осіб захворіли на грип тільки 6.

Читайте ще: Як противірусні препарати впливають на вірус грипу

Тобто з 83 307 протестованих на грип, з позитивним результатом виявили 51 особу, або це склало 0,06% позитивних результатів. Як показують тестування 2017-2019 рр. за період квітень-червень у цих же країнах рівень позитивних результатів щодо грипу становив 13%.

Результати показали, що соціальне дистанціювання, носіння масок, робота на дому і закриття шкіл, знизили кількість випадків зараження грипом у Південній півкулі, а значить ці ж методи можуть бути результативними і для Північної півкулі.

Протягом минулого сезону 2018-2019 рр. У США грипом перехворіло більше 35 млн осіб, близько 490 тисяч були госпіталізовані і 34 200 людей померли. Згідно CDC, такий сезон вважається «помірним». А якщо сюди додати Covid-19 з його щоденними новими випадками, то система охорони здоров’я може не впоратися з навантаженням.