Європу чекає затяжна «твіндемія»: спільна циркуляція грипу та коронавірусу

Європу чекає затяжна «твіндемія»: спільна циркуляція грипу та коронавірусу

Експерт ECDC каже, що сезон грипу може розтягнутися до літа

З середини грудня віруси грипу циркулюють у Європі активніше, ніж очікувалося після значної перерви, коли коронавірус практично витіснив вірус грипу.

За даними ECDC та Всесвітньої організації охорони здоров’я, у грудні кількість випадків грипу в європейських відділеннях інтенсивної терапії (ВІТ) досягла піку в 43 випадки за останній тиждень року.

Це значно нижче за допандемічний рівень (400 випадків за цей же тиждень у 2018 році), але значно вище, ніж минулого року, коли за весь грудень було зафіксовано лише один випадок грипу.

Повернення вірусу може стати початком надзвичайно довгого сезону грипу, який може затягтися до літа, повідомив Reuters головний експерт ECDC з грипу Пасі Пенттінен.

Тільки у Франції цього сезону вже зареєстровано 72 серйозні випадки захворювання на грип, шестеро людей померли.

Тим часом, у США в період з 1 жовтня 2021 року по 8 січня 2022 року повідомили про 1005 лабораторно підтверджених випадків госпіталізації, пов’язаних із грипом. CDC повідомили загалом про три випадки смерті дітей від грипу у сезоні 2021-2022. Віруси грипу A(H3N2) були найчастіше фіксували цього сезону в США.

На початку сезону найбільше вірусів грипу фіксували серед осіб віком 5-24 років; проте протягом останніх 2 тижнів найбільша кількість зареєстрованих вірусів A(H3N2) припадала на людей віком 25–64 років.

One thought on “Європу чекає затяжна «твіндемія»: спільна циркуляція грипу та коронавірусу

Comments are closed.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.