Останні дослідження показують, що 80% українців не поспішають брати лікарняні і продовжують ходити на роботу з грипом і застудою. А це, в свою чергу, сприяє поширенню вірусної інфекції.
В інших країнах ситуація схожа.
Так, за даними нового дослідження, проведеного всесвітньою кадровою фірмою Accountemps, дев’ять з десяти робітників у США стверджують, що ходили на роботу навіть тоді, коли відчували себе погано, хворіли на застуду або грип, повідомляє HUMAN RESOURCES DIRECTOR
На питання, чому вони це роблять, більше половини (54%) опитаних відповіли, що у них занадто багато справ в офісі, тому вони не можуть бути відсутніми навіть під час хвороби. Тим часом, 40% заявили, що просто не хочуть використовувати свою відпустку через хворобу.
Проте, він пояснив, що залишатися вдома під час хвороби – кращий спосіб перемогти захворювання і уникнути його поширення серед колег.
«Керівництво компаній має подавати приклад своїм підлеглим – брати вихідні через хворобу. Тоді співробітники будуть робити те ж саме, або ж працювати з дому, якщо у них невелике нездужання», – сказав Штайніц.
У Великобританії існує та сама проблема, що і в США: понад вісім з десяти працівників (83%) воліли б під час застуди та грипу піти на роботу, ніж залишатися вдома. Це відображається в недавньому звіті Love Energy Savings.
Крім того, нове дослідження кадрової фірми Accountemps показує що 89% співробітників канадських офісів іноді приходять на роботу з симптомами застуди або грипу. З респондентів 27% завжди йдуть на роботу під час поганого самопочуття.
Більше половини тих канадців, які ходять на роботу із застудою або грипом (54%), роблять це, тому що «у них занадто багато роботи»; ще 33% не хочуть використовувати лікарняний, повідомляє Наш Ванкувер
Подібні негативні тенденції спостерігаються і в Росії. За даними опитування порталу «Здоров’я Mail.ru», в якому прийняла участь 5 тисяч 971 людина, більше половини жителів Росії, підхопивши ГРВІ, не оформляють лікарняний, продовжуючи ходити на роботу. Так, 65% респондентів зізналися, що не йдуть лікуватися додому. А серед тих, хто все-таки, захворівши, залишився вдома, 49% продовжують працювати віддалено. Половина респондентів повідомили, що до лікаря звертаються тільки в критичній ситуації, а 23% тягнуть до останнього, передає Світ Новин
Українці також не поспішають йти на лікарняний під час грипу. Згідно з дослідженням минулих років кадрового порталу HeadHunter, пише kiev.hh.ua, 80% українців приходять на роботу з кашлем або болем в горлі, а кожен четвертий – з температурою.
Тим часом за минулий звітний тиждень на грип та ГРВІ в Україні захворіли майже 148 тисяч осіб