Зручний прийом ліків має важливе значення для впливу на захворюваність ВІЛ серед дітей

Зручний прийом ліків має важливе значення для впливу на захворюваність ВІЛ серед дітей

Антиретровірусні ліки, що приймаються один раз на день, дешевші та легші для прийому, ефективніше пригнічують ВІЛ, ніж стандартні методи лікування

Дослідження довело, що долутегравір, який широко використовується для лікування дорослих, на 40% знижує ймовірність невдачі при лікуванні дітей віком від 3 до 18 років у порівнянні зі стандартними методами лікування, пише medicalxpress. Такі результати були отримані на основі контрольованого дослідження за участю понад 700 дітей із 29 клінічних центрів Африки, Європи та Азії. Одним дітям давали долутегравір, а іншим – стандартні препарати проти ВІЛ. Потім за дітьми спостерігали як мінімум два роки.

Результати дослідження послужили основою нової рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я, в якій зазначається щодо лікування дітей з використанням долутегравіру. Професор Діана Гібб каже: «Наші результати переконливо довели ефективність глобального застосування долутегравіру для дітей із ВІЛ. Медичне лікування дітей часто сильно відстає від лікування дорослих через те, що необхідні розробки окремих складів та дослідження. Але тепер ця прогалина скорочена, і ми сподіваємося, що вдасться швидко розширити доступ до лікування дітей у глобальному масштабі».

Близько 1,8 мільйона дітей живуть із ВІЛ та мають обмежені можливості лікування. Вони змушені приймати неприємні на смак ліки по кілька разів на день, які випускаються у великих таблетках, незручних для проковтування. Долутегравір виготовляють у маленьких пігулках, препарат приймається раз на день, причому його можна розводити у воді, що полегшує прийом маленьким дітям. Це дуже важливо для лікування, якого необхідно дотримуватися протягом багатьох років. Але фактично лише половина дітей, які живуть із ВІЛ, лікується.

Доктор Сіссі Кітіо з Об’єднаного центру клінічних досліджень в Уганді наголошує: «Спрощення дозування має важливе значення. Можливість для дітей старшого віку приймати ті ж таблетки, що й дорослі, відкриває доступ до долутегравіру для більшості з них. Це дуже спрощує закупівлю для національних систем охорони здоров’я в країнах з низьким та середнім рівнем доходів, а також економить витрати».