Напередодні новорічних свят багато сімей замислюються про те, як, де і в якій країні зустрічатимуть новий рік.
Не менш гостро вже декілька років поспіль на порядку денному стоїть питання, як не піддатися під час тривалих свят вірусному інфікуванню, і разом з пам’ятними сувенірами не привести «подарунок» у вигляді нових штамів коронавірусу, які поступово захоплюють світ. Про це пише MedOboz.
Як убезпечити себе та своїх близьких від зараження та що робити, якщо воно сталося – обговоримо у статті.
Планування новорічного вікенду
Окрім вибору країни, готелю для проживання та іншого приємного клопоту вже зараз необхідно подбати про власний захист. А це означає, що дорослим починаючи з 18 років необхідно пройти повний курс вакцинації проти COVID-19. Благо, сьогодні кожен добре знає, що багато країн, що користуються популярністю у туристів, не дозволяють в’їзд на свою територію без наявності зеленого сертифікату.
Читайте також: Зростає захворюваність серед учнів: як вберегтись від ГРВІ
Такі правила діють і в нашій країні, де обмеження під час новорічних свят не стосуватимуться осіб, які пройшли повний курс вакцинопрофілактики проти COVID-19. Ці вимушені заходи спрямовані не лише на зниження темпів поширення коронавірусу серед людей та зменшення кількості тяжко хворих, які потребують стаціонарного лікування, а й на створення безпечного оточення для тих, хто має медичні протипоказання до щеплень, а також для дітей віком до 18 років.
Поряд із вакцинацією проти COVID-19 лікарі рекомендують щепитися від грипу, оскільки ця вірусна інфекція також становить загрозу для здоров’я дорослих та дітей. Із захистом від грипу проблем не виникає: щеплюватися можна всім, причому робити це потрібно заздалегідь, щоб встиг сформуватися імунітет.
Вибір країни для подорожі має також значення. Щоб не ризикувати зайвий раз, не варто відпочивати там, де реєструється велика кількість випадків заражень COVID-19. Але й в епідемічно благополучній країні слід бути пильними, тому що туристи, які прибули на відпочинок з інших країн, можуть зробити свій внесок у вірусне оточення, доповнивши його склад новими вірусами, якими обмінюватимуться з іншими відпочиваючими.
Читайте також: Не ковідом єдиним: віруси, що провокують пневмонію
Друге питання, яке потребує окремої уваги – що взяти з собою в дорогу. Крім традиційних засобів для подорожей, до аптечки необхідно додати маски та дезінфікуючі засоби для рук, а також не забути і про препарати для лікування вірусних захворювань, у тому числі й коронавірусної інфекції. Адже діти поки що залишаються незахищеними від COVID-19, а навіть вакцинація, що проводиться в деяких країнах, стосується лише підлітків. Тому наявність в аптечці лікарського засобу, прийом якого можна буде почати з появою перших симптомів вірусного захворювання – це, безсумнівно, найдієвіший спосіб не лише впоратися з інфекцією, запобігши проявам розпалу захворювання, а й не зіпсувати новорічні свята всій родині.
Який препарат потрібно взяти з собою на новорічний вікенд
У своєму виборі потрібно керуватися порадою лікаря, який надасть рекомендації про те, як може виявлятися коронавірусна інфекція на самому початку і на які симптоми батькам слід звернути увагу. Ідеальним варіантом буде залишатися з лікарем на зв’язку, щоб мати можливість проконсультуватися з усіх питань, що виникають під час відпочинку. Лікар може порадити взяти із собою у подорож противірусний препарат у вигляді сиропу Флавовір. Його достатньо, щоб у разі появи симптомів вірусної інфекції у дитини будь-якого віку, навіть немовляти, відразу ж починати її лікування, а не шукати закордонні аналоги противірусних засобів, для придбання яких може знадобитися рецепт від місцевого лікаря. Крім того, сироп легко дозувати в залежності від віку дитини та рекомендацій лікаря.
Читайте також: Список «сумнівних ліків», опублікований ЦПК, виявився фейковим
І, нарешті, наявність під рукою противірусного препарату, ефективність та безпека якого перевірена не лише роками застосування для лікування ГРВІ у дітей, а й доведена у багатьох дослідженнях, у тому числі щодо пандемічних штамів коронавірусу, сприяє психологічному спокою дорослих. Адже знати, що в непередбачених ситуаціях у дорожній аптечці є противірусний препарат, який одразу можна дати дитині, дуже важливо на новорічному закордонному вікенді.
Навіть озброївшись цими корисними порадами, не варто забувати про такі прості профілактичні заходи, як дотримання соціальної дистанції та маскового режиму, особливо в місцях скупчення великої кількості відпочиваючих. І дорослі, і діти повинні часто мити руки і не торкатися без особливої потреби рота та носа. Ці заходи дозволять уберегтися не тільки від коронавірусної інфекції, але й інших вірусних захворювань, наприклад ГРВІ, якими також можна заразитися на відпочинку. Загалом, якщо є можливість вкотре вберегти себе та своїх близьких від контакту з вірусною інфекцією, нею варто скористатися.
Читайте також: У дитини симптоми COVID-19 або грипу: як розпізнати та вберегти
Насамкінець необхідно сказати, що, незважаючи на загальну втому від пандемії COVID-19, потрібно прийняти той факт, що коронавірус заявив про себе всерйоз і прийшов у наше життя назавжди. Тому ті профілактичні заходи, які сьогодні сприймаються багатьма як порушення прав і свобод, є необхідною умовою для того, щоб люди могли повернутися до звичного способу життя. Це стосується і проведення новорічного вікенду в епідеміологічно безпечному середовищі.