40% пацієнтів отримали інвалідність після тяжкого ковіду

40% пацієнтів отримали інвалідність після тяжкого ковіду

Вчені з Університету Монаша досліджували вплив критичної течії коронавірусу

Пандемія коронавірусного захворювання вплинула на глобальне здоров’я. Оскільки COVID-19 – це нове захворювання, його довгострокові результати поки що не вивчені. Люди, які перебувають у критичному стані, ймовірно, будуть особливо вразливими до тривалого впливу COVID-19.

У національному репрезентативному дослідженні Австралії вчені визначили поширеність смертності чи інвалідності серед «важких» пацієнтів через 6 місяців після одужання. Середній вік 212 пацієнтів із 30 лікарень становив 61 рік.

Через 6 місяців 26,9% пацієнтів померли, а 38,9% тих, хто вижив, повідомили про нову непрацездатність. 13 людей не повернулися на роботу через поганий стан здоров’я.

Серед 115 пацієнтів, що вижили, 82 пацієнти повідомили про стійкі симптоми, 50- про три або більше симптомів через 6 місяців після одужання. Найбільш частим симптомом була задишка (34,8%), за якою слідували втрата сили (21,7%) та втомлюваність (19,1%). Одна третина страждала на когнітивні порушення, а п’ята частина когорти повідомила про тривогу, депресію та/або посттравматичний стрес.

Під час перебування у лікарні з 212 пацієнтів 188 лікувалися антибіотиками та 147 стероїдами. Загалом 120 пацієнтів отримували ШВЛ.

Читайте ще: Ковидная пневмония повышает риск легочных заболеваний после выздоровления, – иммунолог

Ці спостереження показують, що тягар нової інвалідності після COVID-19 є невідкладною проблемою охорони здоров’я.