Выяснили, при каких температурах воздуха грипп и коронавирус более активны

З’ясували, за яких температур повітря грип і коронавірус найбільш активні

Вірус грипу найлегше передається при температурі від -5 до +5, а коронавірус – при +10

Коронавірус швидко поширився по всьому світу, долаючи різні кліматичні та екологічні умови. Стійка місцева передача відбулася в більшості країн, що призвело до політичних, соціальних та економічних проблем та величезних людських жертв.

Від початку пандемії висловлювалися припущення, що погодні умови можуть впливати на характер передачі SARS-CoV-2. Дебати ведуться за аналогією з існуючими сезонними ендемічними респіраторними вірусними інфекціями, такими як грип та інші коронавіруси людини, пік яких спостерігається у більш сухі та холодні зимові місяці.

Однак конкретні механізми такого зв’язку погано вивчені. Існують суперечливі дані щодо впливу погоди на передачу COVID-19.

У новій роботі вчені вивчили зв’язок між температурою повітря у 409 містах 26 країн та поширенням коронавірусу.

Читайте ще: Всім цікаво, коли закінчиться пандемія

Динамічне моделювання передачі показало, що метеорологічні змінні, такі як температура та вологість, навряд чи були домінуючим фактором ризику передачі на ранніх етапах пандемії COVID-19 з огляду на високу сприйнятливість населення.

Вчені зробили висновок, що на поширюваність коронавірусу погодні умови не впливають так само, як на поширення грипу. Найбільш оптимальною температурою для поширення ковіду є +10.

Зниження температури повітря призводить до легшого поширення грипу, а найбільш оптимальна температура для нього – від -5 до +5.