От дохода родителей зависит решение вакцинировать детей от COVID-19

Від доходу батьків залежить рішення про щеплення дітей від COVID-19

Дослідники виявили один фактор, який допомагає прогнозувати ставлення людей до вакцинації – це їхній дохід. Чим багатші батьки, тим вища їхня готовність щепити дітей віком від 5 до 11 років

У США, де проводилося дослідження командою епідеміологів з дитячої лікарні Бостона і Гарвардської медичної школи, дозволено щепити дітей цієї вікової групи. У ході опитування двох тисяч батьків з’ясувалося, що 47% батьків, чий річний дохід становив понад 100 тис. доларів, готові вакцинувати своїх дітей. Серед батьків із доходом 75-99 тис. доларів – згодні лише 37%. А серед батьків із доходом менш як 50 тис. доларів – щепити дітей будуть лише 34% батьків, пише cnn.

Люди з низьким рівнем доходу особливо сильно постраждали від COVID-19 і серед них найвищий сукупний рівень смертності. Дослідники пояснюють тенденцію, чому людям з невеликими доходами може бути складніше вакцинувати своїх дітей, так: «Людині може знадобитися зробити або просити перерву на роботі, щоб записатися на прийом або приділити час дитині, якщо у неї з’являться якісь симптоми після щеплення, – каже дослідник Джон Браунштейн. – На жаль, диспропорції між багатими та бідними зберігаються навіть у доступі до вакцин для дітей молодшого віку».

Читайте також: Які у нас є можливості для боротьби з вірусами ГРВІ?

Кожні 4 з 10 опитаних батьків із низьким рівнем доходу заявили, що їх турбують труднощі з поїздкою до місця, де роблять щеплення. Внесок робить і рівень освіти, який, як правило, вищий у людей з добрим доходом. Вони ясніше розуміють науку і з більшою ймовірністю готові брати участь у рекомендованих медиками заходах.