Нова інформація про імунітет удосконалить вакцини проти малярії

Нова інформація про імунітет удосконалить вакцини проти малярії

Виявляється, людина набуває кращого імунітету проти малярії, коли перехворіє, ніж після вакцинації. Вчені вважають, що отримані результати можна використовувати для вдосконалення наявних вакцин проти малярії

Як повідомляє sciencedaily, щороку в Африці від малярії вмирає півмільйона дітей. Зараження малярійним паразитом настільки поширене та смертельне захворювання, що вчені всього світу працюють над цією проблемою. Дослідники з Копенгагенського університету підійшли на крок ближче у цій темі: вони виявили важливу різницю між імунітетом, набутим природним шляхом, та імунітетом після вакцинації.

«Антитіла, які організм виробляє, коли людина заражена малярією, зовсім інші, ніж антитіла, які виробляє організм при вакцинації. І це означає, що наша імунна система має більш ефективну відповідь, коли ми інфіковані природним шляхом, ніж коли щеплені проти малярії», – каже професор Ларс Хвіїд.

Імунна система може запускати різні механізми, щоб захистити організм. Звичайний захист від інфекцій, спричинених паразитами, вірусами та бактеріями, складається з так званих макрофагів. «Коли організм піддається атаці, імунна система виробляє антитіла, які прикріплюються до стороннього тіла для боротьби з ним. Потім вони розпізнаються невеликими клітинами, які називають макрофагами, що притягуються до антитіла і з’їдають бактерію або вірус. Саме так працює імунітет за більшості інфекційних захворювань», – пояснює Хвіїд.

Читайте ще: Ніби грип: які інфекції проявляються грипоподібним синдромом

Але у випадку з малярією все по-іншому. Тут імунна система у боротьбі з інфекцією, яку викликає малярійний паразит, використовує інші типи клітин. «Антитіла виглядають по-різному залежно від того, чи була людина вакцинована чи перехворіла. А це означає, що організм запускає якийсь інший захисний механізм, бо він використовує те, що ми називаємо природними клітинами-кілерами, – каже Хвіїд. – Говорячи популярною мовою, можна сказати, що імунна система має індивідуальніший захист від малярії, ніж від інших типових інфекцій».

Дослідники дійшли до отриманих висновків, порівнявши зразки крові людей, що перехворіли на малярію, зі зразками крові людей, які брали участь у першій фазі клінічних випробувань експериментальної вакцини. Ця нова інформація буде використана для розробки нових та покращення складу вакцин проти малярії, які існують зараз.