Мальчик из Алабамы признан самым недоношенным ребенком в мире

Хлопчика з Алабами визнано рекордсменом серед недоношених дітей

Малюк народився вагою 420 грамів на 21 тижні, його визнали найбільш недоношеною дитиною у світі, яка вижила

Днями представники Книги рекордів Гіннеса оголосили Кертіса Мінса рекордсменом. Кертіс народився 5 липня 2020 року – на 132 дні раніше запланованого терміну. Він мав сестру-близнючку, яка, на жаль, не вижила. Сьогодні півторарічний малюк живий і здоровий, повідомляє medicalxpress.

Лікар хлопчика доктор Браян Сімс каже, що за статистикою у дітей, народжених такими маленькими, практично немає шансів на виживання. Але Кертіс перевершив усі очікування. «Ми зазвичай співчуваємо батькам і радимо виявляти мужність у ситуаціях передчасних пологів, – зазначає Сімс. – Дозволяємо їм потримати своїх дітей на руках та цінувати той час, який вони можуть провести разом».

Кертіс виявився надзвичайно сильним, його виписали з лікарні через 275 днів (приблизно дев’ять місяців). Спочатку йому була потрібна допомога лікарів, щоб навчитися користуватися ротом та їсти. “Можливість нарешті відвезти Кертіса додому і здивувати моїх старших дітей появою молодшого брата – цей момент я пам’ятатиму завжди”, – говорить мама малюка Мішель Батлер, яка проживає в сільській місцевості штату Алабама.

Читайте також: Дитина застудилася напередодні відпустки: що варто зробити

Плід вважається доношеним на терміні 40 тижнів. Але у Мішель Батлер пологи почалися коли термін перевалив за половину. Вона одразу потрапила до відділення інтенсивної терапії новонароджених, де народила Кертіса і Ц’Асі. Дівчинка померла через день, а Кертіса відключили від штучної вентиляції легень за три місяці. Через кілька місяців цілодобового нагляду, у квітні, він поїхав додому.

«Ми не знаємо, що чекає Кертіса в майбутньому, тому що подібних до нього дітей просто немає, – каже Сімс. – Історію його народження багато хто прочитає та вивчить. А ми сподіваємося, що вона допоможе покращити догляд за недоношеними дітьми у всьому світі».

Кертіс побив попередній рекорд, який протримався лише місяць. Хлопчик Річард Хатчінсон з Вісконсину народився у червні 2020 року на 21 тижні.