Дитина застудилася напередодні відпустки: що варто зробити

Дитина застудилася напередодні відпустки: що варто зробити

Респіраторна вірусна інфекція у дитини напередодні запланованого сімейного відпочинку – подія несподівана, прикра та нерідко змушує батьків кардинально змінювати плани і відкладати поїздку на наступний рік. А довгоочікувана відпустка перетворюється на спробу впоратися із захворюванням.

Батьки потайки плекають надію на те, що в наступному році, коли дитина стане старшою, вже точно сім’ї вдасться вибратися на відпочинок. А поки доведеться змиритися і перемагати черговий нежить.

Ситуація може розгортатися й за іншим сценарієм: махнувши рукою на дитяче нездужання, батьки дістають з домашньої аптечки препарати, що залишилися від лікування попереднього захворювання, і на свій страх і ризик наважуються на поїздку, сподіваючись вирішувати проблеми по мірі їх надходження. Як краще вчинити в даній ситуації – обговоримо в статті.

Читайте також: Грип і ГРВІ у цьому сезоні поклали на ліжко в 50 разів більше українців, ніж Сovid-19

Основний підсумок таких дій – це зіпсований відпочинок всієї сім’ї в будь-якому випадку. Навіть якщо батьки вирішать залишити хвору дитину на піклування бабусь та дідусів, то тривога за її здоров’я і докори сумління, точно не дадуть розслабитися і повноцінно відпочити. Значить, це не вихід із ситуації.

Що потрібно знати батькам, щоб мінімізувати ймовірність зриву літньої відпустки?

По-перше, часті респіраторні вірусні захворювання – це актуальна проблема для дитячого віку. На них можна хворіти цілий рік, а не тільки в осінньо-зимовий сезон. Оскільки відпустка з дітьми, як правило, планується заздалегідь – ретельно вибирається місце для відпочинку, пильна увага приділяється харчуванню та наявності дитячого меню, проведенню розважальних заходів для дітей – з не меншим ентузіазмом, потрібно приділити увагу підготовці самої дитини до поїздки.

Щоб застуда не проявилася напередодні ввечері, потрібно завчасно зайнятися її профілактикою. А для того, щоб не ламати голову над тим, як саме готувати дитину до поїздки і не випробувати на ній усілякі народні методи, які не факт, що допоможуть, краще звернутися за порадою до лікаря. Він, оцінивши стан здоров’я дитини та історію її попередніх захворювань, дасть найбільш корисні рекомендації. І вже тим паче це потрібно зробити, якщо в родині підростає кілька дітей: щоб вони дружно не сопливили перед поїздкою, важливо їх до неї підготувати.

Читайте також: Противірусні препарати для дітей: міф чи порятунок?

По-друге, не менш часто виникають ситуації, коли навіть найретельніше підготовлена дитина все одно може захворіти. Виходить замкнуте коло… Але, його цілком можливо розірвати, дотримуючись рекомендацій лікаря щодо приймання противірусних препаратів з прямим впливом на віруси, наприклад, таких, як сироп Флавовір, що мммістить активну (діючу) речовину – рідкий екстракт протефлазід.

Важливо дотримуватися лікарських приписів

Дія противірусних препаратів з прямим впливом на віруси спрямована безпосередньо на вірусні частинки та їх здатність розмножуватися в клітинах дихальних шляхів. Ранній початок лікування не дозволить патогенам, які атакували організм дитини, посилити свою армію настільки, щоб стан її здоров’я помітно похитнувся.

Навіть якщо у дитини вже встигли з’явитися перші симптоми нездужання, таке лікування може загальмувати його подальший розвиток. Своєчасне втручання може  полегшити самопочуття дитини та пришвидшити одужання. Але не потрібно поспішати відразу припиняти прийом Флавовіра. Як правило, лікар може рекомендувати вживати препарат протягом 5-ти днів. І краще дотримуватися цих термінів.

Читайте також: Ковід змінив аудиторію: нині він вкрай небезпечний для дітей

Вірус, у якого заблокували здатність розмножуватися, поки ще перебуває в дитячому організмі. Крім того, є ймовірність того, що пригнічення здатності відтворювати свої копії торкнулася тільки частини вірусів, решта перебувають лише на підступах до потрібних їм клітин. А їх розмноження теж потрібно загальмувати.

Іншими словами, якщо дитина, яка вчора погано себе почувала і вважала за краще лежати в ліжечку, сьогодні проявляє активність – не варто думати, що вірус переможено, і самостійно скасовувати прийом препарату. Покращення самопочуття дитини – безумовно, полегшення для батьків, але це не показник повного одужання. На даному етапі це свідчення того, що препарат справляється з вірусами і не дає їм підтримувати захворювання.

Батькам також важливо обговорити з лікарем тривалість прийому прямих противірусних препаратів, як під час поїздки, так і в перші дні перебування на відпочинку.

Читайте також: Вся правда про противірусні препарати

Поки дитина перебуває на шляху до одужання, контакт під час поїздки з новими вірусами, що викликають інші респіраторні вірусні захворювання, може звести нанівець всі досягнуті успіхи в лікуванні напередодні. Не встигнувши впоратися з одним ГРВІ, дитина може захворіти знову. І, на цей раз хвороба може протікати набагато важче, вражаючи інші органи.

Також на дитячий організм впливають фактори навколишнього середовища (наприклад, акліматизація), які самі по собі знижують його опірність. Якщо дитина буде приймати препарат з профілактичною метою, яким би впливам під час подорожі не піддавалася її імунна система, і як би це не позначалося на її здатності стримувати вірусну атаку, можливість нарощувати чисельність вірусних копій буде заблокована за допомогою Флавовіра, що ймовірно вбереже її від захворювання або мине легко.

Читайте також: Як підготувати дитину до повернення у дитячий садок

Таким чином, батькам потрібно прийняти той факт, що діти можуть захворіти на застуду напередодні поїздки. Грамотний підхід до ситуації дозволить вирішити проблему найбільш раціонально. Якщо путівки куплені й заплановану поїздку ніяк не скасувати, можна спробувати впоратися з дитячим нездужанням. Розпочате лікування за рекомендацією лікаря за допомогою прямих противірусних препаратів допоможе дістатися до місця відпочинку з меншою кількістю вірусів, при цьому дитина не тільки швидше одужає, але й не стане джерелом зараження для оточуючих. А сім’я нормально відпочине.

 Галина Назаренко