9 причин лікувати грип з перших днів

9 причин лікувати грип з перших днів

Автор: Галина Бут

Кожен з нас в своєму житті не раз стикався з вірусними захворюваннями дихальної системи та знає, або на собі відчув, що таке грип. Давайте з’ясуємо, чому важливо якомога раніше розпочинати лікування грипу та захворювань, що дуже схожі на нього. Отже ранній початок лікування грипу дасть змогу:

Запобігти розвитку вірусної пневмонії

Що вірус грипу може викликати розвиток вірусної пневмонії, знає кожен. Усі добре пам’ятають сумнозвіснуепідемію свинногогрипу 2009-2010 років, коли основною причиною смертельних випадків від цього захворювання була саме вірусна пневмонія. Цей стан небезпечний блискавичним розвитком, коли зволікання з початком лікування у перші годиниможе мати фатальні наслідки.

Уникнути формування бактеріальних інфекційних захворювань та розвитку ускладнень

Усім відомо, що грип страшний своїми ускладненнями. Дуже часто на фоні грипу «піднімають голови» різні бактерії, (навіть ті, що здоровій людині зашкодити не можуть), які людський організм, виснажений боротьбою з грипом, просто не в змозі подолати. Так виникають бактеріальні ускладнення грипу, такі як запалення легень (пневмонія), захворювання вуха (отит), запалення приносових пазух (синусит), бактеріальні бронхіти, ангіни, гнійні менінгітита енцефаліти тощо.

Скоротити тривалість та полегшити перебіг грипу

У численних дослідженнях було встановлено, що ранній початок лікування грипу, а саме в перші 48 годин,прямимипротивіруснимизасобамисуттєвозменшує тривалість хвороби, а також не дозволяє вірусу негативно вплинути на імунний захист та зменшити здатність людськогоорганізмуборотися з хвороботворним агентом.

Уникнути загострень хронічних захворювань та погіршення їх перебігу

Йдеться про людей, що мають хронічні захворювання, такі як хронічні обструктивні захворювання легень та бронхіальна астма, патологічні стани з боку серця і судин (міокардит і перикардит), печінки, цукровий діабет, ревматичні хвороби, захворювання нирок, надмірна маса тіла (ожиріння) тощо. Захворювання на грип суттєво погіршує загальне самопочуття таких хворих і навіть може спровокувати або загострення хронічного захворювання, або посилювати його прояви з ураженням інших органів і систем організму.

Попередити пригнічення імунної відповіді

Основною причиною розвитку бактеріальних інфекцій у хворого на грип є ослаблення опірності організму. Тривалі та часті вірусні інфекції “втомлюють” імунітет людини, що врешті сприяє формуванню імунодефіцитних станів з серйозними наслідками в майбутньому.

Запобігти порушенням фізичного та нервово-психічного розвитку в дітей

Добре відомо, що діти, особливо віком до 5 років, надзвичайно вразливі до дії будь-яких інфекційних агентів, і вірусу грипу зокрема. Недосконала імунна відповідь не в змозі дати адекватну і повну відсіч згубній дії вірусу грипу, що проявляється тяжчим та тривалішим, ніж у дорослих, перебігом, частими приєднанням вторинних бактеріальних інфекцій та формуванням вогнищ хронічної інфекції, що є проявом імунодефіцитногостану. Затяжні вірусні захворювання виснажують дитячий організм, з часом така дитина починає відставати у фізичному та нервово-психічному розвитку від свої однолітків. Тому батькам треба бути дуже уважними і при появі перших ознак грипу в дитинине чекати, поки саме мине або організм побореться, а якомога раніше розпочинати лікування прямими противірусними засобами.

Зменшити частоту застудних захворювань

Зниження опірності людського організму призводить до того, що людина починає часто хворіти на застудні захворювання. Особливо часто це спостерігається в дітей, які можуть хворіти до 10 разів на рік.

Запобігти поширенню грипозної інфекції

Найпоширенішим шляхом зараження грипом є повітряно-крапельний, менше значення має побутовий і контактний. Таким чином, хвора на грип людина є джерелом інфікування для інших людей, серед яких є найбільш чутливі до вірусу грипу люди – це маленькі діти, люди похилого та старечого віку, хворі з хронічними станами, імунодефіцитом, вагітні жінки. Саме вони є найбільш вразливішими до вірусу грипу, який в умовах «зниженого» супротиву стає агресивнішим. Імунна система жінки в період вагітності переходить в щадний режим, щоб не нашкодити дитині, тому організм майбутньої мами надзвичайно чутливий до будь-яких збудників захворювань.

Люди з ослабленим імунним захистом (онкологічні захворювання, хіміотерапія, застосування імуносупресивних засобів після трансплантації органів, кортикостероїдів, хворі на ВІЛ/СНІД) зазвичай важко переносять банальну застуду, що вже говорити про грип, який в них перебігає тяжко з швидким розвитком ускладнень.

Грип дуже небезпечний для людей, котрі тривалий час одержують ацетилсаліцилову кислоту для профілактики серцево-судинних та мозкових ускладнень (інфаркту міокарда та інсульту), бо в них може розвинутись синдром Рея (ураження головного мозку і печінки).

Пам’ятайте, що хвора на грип людина, навіть і легкими проявами захворювання, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду наявності клінічних ознак, тобто в середньому протягом 5-7 діб. Отже, саме для того, щоб вберегти найближчих від захворювання на грип – варто розпочинати лікування грипу якомога раніше.

Попередити негативний вплив вірусу грипу на вагітних жінок та ненароджених дітей

Вірус грипу надзвичайно небезпечний як для майбутніх матерів, так і для ненароджених діточок. Ускладнення грипу у вагітних жінок виникають досить часто, особливо у другому і третьому триместрах. У післяпологовому періоді протягом перших 2-х тижнів також відзначається високий ризик розвитку ускладнень, пов’язаних з грипом.

Цей перелік можна продовжувати і далі, наводити дані офіційної статистики щодо захворюваності та смертності, однак кожному з нас має бути зрозуміло: відповідальне ставлення до власного здоров’я – справа кожного, однак скільком проблем зі здоров’ям своїм та найближчих можна уникнути лише завдяки своєчасному початку лікування грипу прямими противірусними засобами. Бережіть себе та будьте здорові!

 

ГРИП ©2019 Всі права захищені