5 рекомендацій від лікаря, як підвищити імунітет під час вагітності

5 рекомендацій від лікаря, як підвищити імунітет під час вагітності

Вагітність – це не хвороба, а особливий стан, коли тіло жінки перебудовується таким чином, щоб виносити і народити здорову дитину. Імунні і гормональні зміни, що відбуваються при цьому, добре підлаштовуються під це завдання. При цьому захисні сили, оберігають від вторгнення чужорідних агресорів, якими є збудники захворювань і віруси в тому числі, стримують свою активність і переходять в щадний режим, щоб ненароком не нашкодити наполовину чужорідному для жіночого організму плоду. Про це пише MedOboz.

Саме тут і криється основна причина того, що вагітна жінка більш вразлива до вірусів і бактерій. Імунітет у цей період вагітності слабшає і для його зміцнення необхідно проводити спеціальні оздоровчі й профілактичні заходи, щоб  це позитивно позначалося на виношуванні дитини і не ставити під загрозу саму вагітність.

Як правильно підтримати імунітет і не нашкодити майбутній дитині

Перше правило досить просте – уникати ситуацій, при яких імовірність зустрітися зі збудником захворювання максимальна. Наприклад, знаходиться в великому скупченні людей, відвідувати масові заходи, коли підвищена захворюваність на  гострі респіраторні вірусні інфекції – не найкраще рішення. Так само як і не надавати значення першим симптомам нездужання або намагатися вилікувати їх самостійно «безпечними» препаратами.

Читати також: Цифровий архів-анамнез життя людини – новий тренд у телемедицині

У період вагітності набагато гостріше відчуваються будь-які зміни в організмі. Хвилювання і паніку може викликати навіть невелике підвищення температури і поява нежиті. Необхідно пам’ятати про своє цікаве положення і не починати лікування самостійно, звичними засобами.

Важливо усвідомлювати, що у плода поки немає захисних механізмів, здатних протистояти вірусам. Тому, якщо уникнути захворювання не вдалося, потрібно звертатися до лікаря і лікуватися під його наглядом. На випадок, якщо ви відчуваєте нездужання, лікар може порадити мати під рукою дозволений для вагітних противірусний засіб , щоб на перших етапах  подавити розмноження вірусів при гострих респіраторних вірусних захворюваннях верхніх дихальних шляхів, наприклад сироп Флавовір. Флавовір – противірусний засіб прямої дії , пригнічує   розмноження вірусів в організмі, дозволений і вагітним і дітям з першого дня життя.

Друге правило – не варто вживати препарати, які можуть вплинути на імунну систему, без особливих призначень лікаря, так як будь-яке, навіть несуттєве, втручання в спокій імунної системи може нашкодити вагітності і загрожувати її зривом.

Це пояснюється тим, що організм дитини у внутрішньоутробному періоді дуже бурхливо розвивається. При вагітності будівельний матеріал для організму дитини надходить з кров’ю матері через плаценту, і щоб не було затримок з доставкою вона дуже проникна для будь-яких речовин. Тому будь-яких, навіть мізерних, кількостей ліків, які для жіночого організму практично не відчутні, для майбутньої дитини, враховуючи її невелику вагу і відсутність знешкоджуючих механізмів, може бути досить, щоб порушилися процеси нормального дозрівання її внутрішніх органів і систем.

Читайте також: Ускладнення на вуха після вірусних інфекцій дихальних шляхів

У ситуації, коли материнські печінка і нирки працюють за двох і знешкоджують сполуки, що утворюються в процесі життєдіяльності, додаткове лікувальне навантаження може стати причиною порушень розвитку плода. Тому намагайтеся виключати прийом ліків з будь-якого приводу, навіть тих, які завжди допомагають і є під рукою. Будь-які рекомендації поліпшити самопочуття сприймайте трохи з критикою, читайте уважно інструкції до ліків, особливо розділ, що стосується застосування у вагітних. Краще вибір ліків довірити лікарю: він не тільки зможе розібратися у проблемі, що виникла, а й порекомендує оптимальне для мами і майбутнього малюка рішення.

Третє правило – уникайте стресових ситуацій. Не секрет, що стрес є винуватцем багатьох бід. Особливо він небезпечний для організму майбутньої мами. Приводячи до змін в гормональному фоні, він здатний вносити розлад в налаштовану на вагітність імунну систему. Неадекватна реакція імунітету може закінчитися загрозою викидня. Тому абстрагуйтеся від усього, що викликає негативні емоції, займіться улюбленою справою або здійсніть давню мрію, до якої не доходили руки.

Читайте також: Чому імунітет нестійкий до вірусних уражень дихальної системи

Четверте правилонамагайтеся більше рухатися і частіше знаходиться на свіжому повітрі. Щоденні прогулянки добре впливають на емоційний стан, а також покращують кровообіг до дитини та надходження необхідних їй поживних речовин і кисню. Можна займатися всілякими «вагітними» заняттями: йогою, аквааеробікою. Головне – знати міру і не перестаратися з фізичними навантаженнями: не варто починати освоювати новий вид спорту в цей період.

І нарешті, п’яте правило: дотримуватися у всьому міри і здорового глузду. Якщо запланований візит до лікаря – йдемо, якщо лікаря щось насторожує або він дає рекомендації – дотримуємося їх. Всі вагітні тренди перед тим, як випробувати на собі, добре обдумуємо і обговорюємо з лікарем. Якщо відчули якісь зміни в самопочутті – обговорюємо з фахівцем, а не порівнюємо симптоми з іншими потенційними матусями на інтернет-форумах.

Рекомендацій з харчування під час вагітності для забезпечення дитячого організму необхідним, необхідно дотримуватися постійно. Вони також повинні даватися фахівцем.

Таким чином, вагітність – дуже відповідальний період, коли чимало залежить від самої жінки, а більшості  станів цілком можна запобігти. Тому, якщо вагітність перебігає нормально і у лікаря не виникає побоювань, важливо не внести випадковий розлад,  щоб період очікування дитини не затьмарювався ускладненнями і хворобами і варто дотримуватися цих простих рекомендацій.  Адже, вагітність – яскравий період в житті кожної жінки, що запам’ятовується на все життя.

Галина Бут, сімейний лікар

Читайте також: В Україні запрацювала електронна платформа онлайн-моніторингу здоров’я