Вчені дослідили користь дитячих харчових добавок

Вчені дослідили користь дитячих харчових добавок

Досліджували вплив харчових добавок на виживання дітей з неблагополучних регіонів проживання учені Каліфорнійського університету в Девосі (США).

Їхня стаття опублікована в American Journal of Clinical Nutrition.

За оцінками експертів, щороку у світі помирає 5,5 мільйона дітей віком до п’яти років. Учені впевнені, що більшості з цих смертей можна запобігти. Наприклад, у країнах із низьким рівнем доходів навіть низький і середній ступінь недоїдання може призвести до смерті, якщо у дитини розвинеться хронічне захворювання чи почнеться вірусна епідемія. У той час, як у високорозвинутих країнах ставлення до харчових добавок є досить упередженим, додавання у раціон готових продуктів з підвищеним умістом жиру й мікроелементів рятує життя багатьох дітей.

Основою висновків каліфорнійських учених став аналіз 13 досліджень, де до раціону 34051 дитини у віці 6-24 місяців протягом 6 місяців входили харчові добавки. Такий вік обраний дослідниками, оскільки недоїдання у дітей до дворічного віку лишається найпоширенішою  проблемою у країнах з низьким рівнем життя. Метааналіз показав, що харчові добавки допомогли знизити дитячу смертність у цій групі дітей на 27%.

Читайте ще: Останнє дослідження: хворі на грип не зможуть підхопити застуду

Один із авторів дослідження Крістіна Стюарт підкреслює, що харчові добавки навіть незначної калорійності, але з вмістом жирів, вітамінів і мінералів можуть запобігти відставанню у рості та зупинити недоїдання.

Харчовими добавками, як правило, було кукурудзяно-соєве борошно з мікроелементами, спред, збагачений вітамінами, суміш бобових із додаванням сухого молока, масла та мінералів. Так, вчені доходять висновку, що навіть маленька упаковка вітамінізованого арахісового масла на 100 калорій, якщо її вживати щодня, може стати тим допоміжним чинником, який рятує дитячі життя.