Активность гриппа сейчас низкая, но в ближайшие месяцы может увеличиться - CDC

Активність грипу зараз низька, але в найближчі місяці може збільшитися – CDC

Сезонна активність грипу  нижча, ніж зазвичай

До цього часу епідемія грипу в Європейському регіоні зазвичай досягає свого піку, але, незважаючи на широко поширене і регулярне тестування на грип, зареєстрована активність грипу як і раніше залишається на низькому рівні.

За сезон в цілому 712 зразків дали позитивний результат на віруси грипу, 33 з дозорних джерел і 679 з недозорних джерел, при цьому були виявлені віруси типу A (обидва підтипи) і типу B (обидві лінії), повідомляє Європейське регіональне бюро ВООЗ

З початку сезону було зареєстровано декілька госпіталізованих лабораторно підтверджених випадків грипу: 11 з відділень інтенсивної терапії (всі інфіковані вірусами типу А); 9 (всі віруси типу А) в палатах поза відділень інтенсивної терапії; і 15 – від епіднагляду на основі важкої гострої респіраторної інфекції (ТГРІ) (14 інфіковані вірусами типу A і 1 – вірусом типу B).

Читайте ще: Сила имунітету: чому захисні бар’єри у всіх різні?

Сезонна активність грипу в США також нижча, ніж зазвичай, повідомляє CDC.

В період з 1 жовтня 2020 року по 27 лютого 2021 року сайти FluSurv-NET в 14 штатах повідомили про 193 лабораторно підтверджені госпіталізації з приводу грипу, при загальному кумулятивному рівні госпіталізацій 0,7 на 100 000 населення. Це набагато нижче, ніж в середньому для даної точки сезону і нижче, ніж показники для будь-якого сезону з моменту початку регулярного збору даних в 2005 році. Навіть в сезоні 2011/12, який вважається найбільш неактивним, цей показник був в 2,3 рази вище в цей час сезону.

В найближчі місяці активність грипу може збільшитися, говорять експерти CDC