Аналіз дихання покаже концентрацію антибіотиків в організмі

Аналіз дихання покаже концентрацію антибіотиків в організмі

Команда інженерів і біотехнологів з університету Фрайбурга (Німеччина) продемонструвала на тваринах, як можна визначити концентрацію антибіотиків в організмі за допомогою аналізу повітря, що видихається

Це дозволить розраховувати індивідуальне дозування ліків і звести до мінімуму розвиток стійких штамів бактерій.

Тест проводиться за допомогою біосенсора. Його ефективність перевірили на зразках крові, плазми, сечі, слини і дихання свиней, які приймали антибіотики. Результати, отримані за допомогою біосенсора з плазми, були такими ж точними, як і стандартний лабораторний аналіз. До цього вимірювати рівні антибіотиків з повітря, що видихається організмом, не вдавалося, пише news-medical.

«Досі дослідники могли виявляти тільки сліди антибіотиків у диханні. З нашими синтетичними білками на мікрофлюїдному чипі ми можемо визначати мінімальні концентрації у конденсаті дихання, і вони корелюють з показниками крові», – говорить доктор Кан Дінсер.

Читайте ще: Застуда: ГРВІ чи герпес?

Це стане в нагоді лікарям для розрахунку потрібної кількості антибіотиків серед пацієнтів, які страждають важкими інфекціями, з ризиком таких загроз, як сепсис, недостатність органу тощо. Неправильне введення антибіотиків може призвести до мутації бактерій і вироблення стійкості до ліків. Швидкий аналіз рівня антибіотиків був би дуже зручним для лікарень.

Вчені не заперечують, що хотіли б адаптувати свій винахід для людей і зробити його у вигляді маски для обличчя. У найближчому майбутньому планується проведення клінічних випробувань біосенсора на людях.