Респіраторно-синцитіальний вірус розповсюджується серед дітей США, Британії, Швейцарії та Японії

Респіраторно-синцитіальний вірус розповсюджується серед дітей США, Британії, Швейцарії та Японії

Раніше лікарі вважали RSV (респіраторно-синцитіальний вірус) сезонним вірусом, який з’являвся взимку, але в останні кілька місяців в Північній півкулі спостерігається несподіваний сплеск захворюваності серед дітей

Починаючи з квітня RSV масово фіксують в США, Швейцарії, Японії та Великобританії. У Токіо повідомили про найбільше щорічне зростанні випадків RSV з моменту початку моніторингу в 2003 році, повідомляє BBC.

У минулому році карантин придушив поширення RSV, в результаті у дітей не було можливості виробити проти нього імунітет. Як тільки заходи були ослаблені, RSV розгорівся з новою силою.

«Всі ліжка були зайняті. Та невелика кількість дітей, яка потрапили до лікарні з ковідом, відносно швидко одужала, ті, у кого був RSV, залишалися довше », – каже Крістоф Бергер, завідувач відділенням інфекційних хворіб в Університетській дитячої лікарні в Цюріху, про розпалі спалаху в липні. Його лікарні довелося переводити дітей з RSV в інші лікарні, в яких ще залишалися місця.

Читайте ще: Які у нас є можливості для боротьби з вірусами ГРВІ?

Зараз найбільше збільшення випадків захворювання спостерігається у дітей у віці одного року, які пропустили сезон RSV минулої осені і взимку.

У дітей вірус може викликати бронхіоліт і запалення нижніх відділів легень. Апное може бути первинною ознакою респіраторно-синцитіальної інфекції у немовлят.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.