Респираторно-синцитиальный вирус распространяется среди детей США, Британии, Швейцарии и Японии

Респіраторно-синцитіальний вірус розповсюджується серед дітей США, Британії, Швейцарії та Японії

Раніше лікарі вважали RSV (респіраторно-синцитіальний вірус) сезонним вірусом, який з’являвся взимку, але в останні кілька місяців в Північній півкулі спостерігається несподіваний сплеск захворюваності серед дітей

Починаючи з квітня RSV масово фіксують в США, Швейцарії, Японії та Великобританії. У Токіо повідомили про найбільше щорічне зростанні випадків RSV з моменту початку моніторингу в 2003 році, повідомляє BBC.

У минулому році карантин придушив поширення RSV, в результаті у дітей не було можливості виробити проти нього імунітет. Як тільки заходи були ослаблені, RSV розгорівся з новою силою.

«Всі ліжка були зайняті. Та невелика кількість дітей, яка потрапили до лікарні з ковідом, відносно швидко одужала, ті, у кого був RSV, залишалися довше », – каже Крістоф Бергер, завідувач відділенням інфекційних хворіб в Університетській дитячої лікарні в Цюріху, про розпалі спалаху в липні. Його лікарні довелося переводити дітей з RSV в інші лікарні, в яких ще залишалися місця.

Читайте ще: Які у нас є можливості для боротьби з вірусами ГРВІ?

Зараз найбільше збільшення випадків захворювання спостерігається у дітей у віці одного року, які пропустили сезон RSV минулої осені і взимку.

У дітей вірус може викликати бронхіоліт і запалення нижніх відділів легень. Апное може бути первинною ознакою респіраторно-синцитіальної інфекції у немовлят.