Большинство случаев гриппа за неделю зафиксировали в Великобритании

Більшість випадків грипу за тиждень зафіксовано у Великобританії

Грип в цьому сезоні приніс перші жертви

У Європі за минулий тиждень 40 зразків з недозорних джерел дали позитивний результат на вірус грипу: 21 типу A і 19 типу B. Переважна більшість випадків виявлення вірусів (85%) була зареєстрована у Великобританії (Англія -25, Північна Ірландія -2 і Шотландія- 7).

Окрім того, з 804 дозорних зразків, перевірених на віруси грипу, чотири виявилися позитивними, повідомляє Європейське регіональне бюро ВООЗ.

В цілому з початку сезону 288 зразків дали позитивний результат на віруси грипу: 5 – з дозорних джерел і 283 – з недозорних джерел, з виявленими вірусами A (H1) pdm09, A (H3) та типу B.

З початку сезону у відділеннях інтенсивної терапії було зареєстровано 10 лабораторно підтверджених випадків грипу (9 вірусів типу A і 1 вірус типу B). Ще три випадки (всі віруси типу B) були зареєстровані в палатах поза відділень інтенсивної терапії з одним летальним результатом.

Читайте ще: Люди, які перенесли онкологію, мають підвищений ризик через грип та COVID-19

Франція, Німеччина, Італія, Португалія, Іспанія, Швейцарія та Великобританія зареєстрували до 5 випадків грипу на 1 000 учасників. У Данії зареєстровано від 5 до 10 випадків на 1000 активних учасників.