CDC: Активность гриппа необычно низкая, но в ближайшие месяцы может увеличиться

CDC: активність грипу незвично низька, але в найближчі місяці може збільшитися

Сезонна активність грипу в цю пору року залишається нижчою, ніж зазвичай, але експерти впевнені, що розслаблятися поки рано

Європейський центр з контролю і профілактики захворювань повідомляє, що в Регіоні в цілому 215 зразків дали позитивний результат на віруси грипу: 9 з дозорних джерел і 206 з недозорних джерел, при цьому були виявлені віруси типу A (обидва підтипу) і типу B (обидві лінії).

З початку сезону було зареєстровано кілька госпіталізованих лабораторно підтверджених випадків грипу: 10 з відділень інтенсивної терапії (всі інфіковані вірусами типу А); 3 випадки (два вірусу типу A і 1 тип B) в палатах не в реанімації з 1 летальним результатом; і 4 – від епіднагляду на основі тяжкої гострої респіраторної інфекції.

Сезонна активність грипу в США в цей час також залишається нижчою, ніж зазвичай, інформує CDC. Повідомляється про 136 лабораторно підтверджених госпіталізацій, пов’язаних з грипом. По всій країні протягом останнього звітного тижня 1,4% відвідувань пацієнтів були пов’язані з грипоподібними захворюваннями (ГПЗ). Цей відсоток нижче національного базового рівня в 2,6%.

Але у відомстві не поспішають списувати грип з рахунків. «Активність грипу в даний час незвично низька, але в найближчі місяці може збільшитися», – йдеться на сайті CDC.

Читайте ще: Протягом тижня в Україні на ГРВІ захворіло майже 126 тисяч осіб

Нагадаємо, епідеміологи всього світу припускають, що лютий–квітень 2021 року можуть бути ускладнені виникненням «твіндемії» – сплеском сезонних випадків грипу або його повноцінною епідемією одночасно з поширенням нових штамів коронавірусу.