Часті бустерні уколи вакцин від коронавірусу можуть нашкодити

Часті бустерні уколи вакцин від коронавірусу можуть нашкодити

Експерти заявляють, що часті повторні щеплення від Covid-19 можуть знизити імунну відповідь

За даними Європейського агентства з лікарських засобів (ЕМА), повторні бустерні щеплення кожні чотири місяці можуть послабити імунну відповідь, у зв’язку з цим слід витримувати тривалішу паузу між уколами.

Бустери “можна зробити один раз або, можливо, двічі, але ми не думаємо, що це слід повторювати постійно”, – заявив Марко Кавалері, голова EMA з біологічних загроз для здоров’я та стратегії вакцин, повідомляє Вloomberg.

Тим часом, у ЕМА не виключають, що бустерні щеплення доведеться робити щороку.

Нагадаємо, у ВООЗ закликали створити нові вакцини, які будуть ефективними від варіантів коронавірусу, що виникають, а не сподіватися на дієвість бустерних доз.

Тим часом, Ізраїль готується до вакцинації від коронавірусу дітей віком до п’яти років, починаючи з 6-місячного віку. Німеччина, США та Ізраїль схвалили введення бустерних доз підліткам.

З 1 лютого вакцинація населення стане обов’язковою в Австрії.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.