Дослідники виявили, що знаменитості часто діляться зі своїми підписниками фотографіями нездорової їжі

Дослідники виявили, що знаменитості часто діляться зі своїми підписниками фотографіями нездорової їжі

Але прибуток чи реклама не завжди є причиною цьому

«95% фотографій з їжею та напоями у профілях знаменитостей в Instagram насправді не спонсорували компанії, що виробляють продукти харчування чи напої, – розповідає провідний автор дослідження Бредлі Тернуолд. – Це були звичайні зображення знаменитостей, які їдять та п’ють у своєму повсякденному житті». А оскільки «зірок» часто обожнюють, то ще й копіюють їхню поведінку. Вони можуть бути дуже сильними зразками для наслідування, особливо для підлітків, повідомляє medicalxpress.

У рамках дослідження вчені проаналізували всі пости з їжею та напоями, зроблені 181 спортсменом, актором, телеведучим та музикантом в Instagram у період з травня 2019 року до березня 2020 року. Вік «зірок» варіювався від 17 до 73 років, половина з них була молодша 32 років. У понад 3 тисячах постів знаменитостей про їжу, містилося близько 5 200 різних страв, продуктів та напоїв. Понад половину напоїв становив алкоголь. А трохи більше третини їжі – закуски чи солодощі. Особлива увага приділялася вмісту у продуктах цукру, солі, калорій, насичених жирів, клітковини, білка, фруктів та овочів.

У майже 90% постів їжа та напої знаменитостей були шкідливими для здоров’я. Менше як 5% усіх постів були платними та опубліковані на основі спонсорства з виробниками. Дослідники також підкреслили тенденцію: пости про здорову їжу набирали менше лайків та коментарів підписників.

Отримані висновки не дивують доктора Еллен Селки зі Школи медицини та громадської охорони здоров’я університету Вісконсину: «Це показує культуру, яка підносить продукти з високим вмістом цукру та жирів, роблячи їх зовні привабливими. Оскільки Instagram – це візуальна платформа, цілком логічно, що «зірки» публікуватимуть фотографії привабливих продуктів. З усім тим, пости про їжу не такі вже реальні, як здаються. Адже насправді майже всі знаменитості їдять більше здорової їжі, аніж пишуть».

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.