Через коронавірус значно знизилася народжуваність в Китаї

Через коронавірус значно знизилася народжуваність в Китаї

Народжуваність у країні знизилася до рівня 1950 року і виявилася нижчою, ніж за часів Великого китайського голоду за правління Мао Цзедуна

У 2021 році демографічна криза в країні стала рекордною. За останніми даними, опублікованими Національним статистичним бюро, у Китаї минулого року народилося 10,62 мільйона дітей порівняно з 12 мільйонами у 2020 році, повідомляє Вloomberg.

Згідно з розрахунками, це найменша кількість народжень як мінімум з 1950 року. Число новонароджених на 1000 осіб у минулому році впало до 7,52. Природний приріст населення Китаю минулого року, без урахування міграції, становив лише 0,034%, що є найнижчим показником з 1960 року.

Скорочення кількості жінок дітородного віку, зміна ставлення до виховання дітей та вплив Covid-19 сприяли зниженню народжуваності, за словами голови Національного статистичного бюро Нін Цзічже у Пекіні.

Цьому також сприяли десятиліття суворого контролю за народжуваністю та активізація фемінізму, кажуть експерти.

Читайте ще: Людина, хвора на коронавірус, може залишатися заразною через 10 днів

 

Хоча пом’якшення суворої політики щодо однієї дитини у 2013 році та дозвіл кожній сім’ї мати двох дітей у 2016 році призвело до невеликого збільшення народжуваності, ефект був тимчасовим. Після того, як народжуваність у 2020 році впала до найнижчого рівня з 1961 року, китайська влада фактично зняла будь-які обмеження на кількість дітей, які можуть мати сім’ї.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.