Прибирання снігу лопатою може закінчитися серцевим нападом

Прибирання снігу лопатою може закінчитися серцевим нападом

Якщо не бути обережними, маючи фактори ризику, то прибирання снігу лопатою може закінчитися серцевим нападом, попереджає експерт

Комбінація з роботи лопатою та холодної погоди може викликати спазм та звуження артерій, передає medicalxpress. «У період снігового сезону у нас дійсно бувають жертви серцевих нападів, які зазнавали впливу холодної погоди під час інтенсивних занять на кшталт розчищення снігу лопатою», – каже доктор Сем Каззіха. Більшість постраждалих – люди середнього віку, які проігнорували ризики серцевого нападу.

Підвищений ризик спостерігається у людей, які пережили серцеві напади, мають будь-який тип серцево-судинних захворювань, високий тиск, діабет або підвищений холестерин. У них висока ймовірність закупорки артерій серця.

Каззіха підкреслює, що люди абсолютно недооцінюють, наскільки важким може бути прибирання снігу лопатою для їхнього організму. «Люди віком від 65 років вважають, що вони просто відкидають трохи снігу зі свого порога. Але вони не розуміють, що це може бути більшим стресом, ніж вони вважають, особливо якщо розгрібають мокрий важкий сніг», – додає лікар.

 

Читайте також: Віруси нікуди не зникають. На сезонні ГРВІ є ризик хворіти цілий рік

 

Люди у віці 50 років із серцевими захворюваннями також часто думають, що вони у хорошій формі, і тому можуть перестаратися. Для таких людей ризик серцевого нападу підвищується, якщо вони багато поїдять чи вип’ють алкоголь перед прибиранням лопатою. Деяким людям із групи ризику взагалі краще уникати роботи з лопатою. До цієї категорії потрапляють ті, хто переніс серцевий напад, операцію коронарного шунтування або коронарні стенти.

Щоб безпечно попрацювати лопатою, лікар Каззіха рекомендує одягатися тепло та багатошарово. Обов’язково одягнути шапку, рукавички та зимове взуття. Прикрити рот і ніс, щоб обмежити потрапляння холодного повітря. Не очищати одразу великі площі. Краще обробляти невеликі ділянки та робити регулярні перерви.