Чому наступний сезон грипу буде надважким

Чому наступний сезон грипу буде надважким

Поки коронавірус руйнував весь світ, лікарі та експерти з охорони здоров’я помітили, що майже зник грип

Наприклад, зазвичай захворюваність на грип в США обчислюється десятками мільйонів, а цього року – лише кілька тисяч. Якщо у 2019-2020 рр. від грипу померло 199 дітей, то цього року – одна дитина, пише cnn. «Грипу ніде не було, за винятком помірної активності у Західній Африці, – зазначає фахівець з грипу Річард Уебб з Дитячої дослідницької лікарні Св. Джуда в Мемфісі. – Ніхто його не бачив ні в країнах, де була введена ізоляція; ні в країнах, де не застосовували ніяких обмежень».

Багато експертів вважають, що заходи, прийняті для боротьби з коронавірусом, також запобігли розповсюдженню грипу. А можливо, коронавірус якимось чином посунув грип. У будь-якому випадку, перерва в активності грипу носить тимчасовий характер. Цієї осені грип повернеться і ймовірно з подвоєною силою.

Одна з причин, чому прийдешній сезон грипу буде найнебезпечнішим, пояснюється поведінкою людини. Люди, втомлені від ізоляції, масок і дистанцій, захочуть відсвяткувати свободу, даровану вакцинами. Збільшиться кількість подорожей, ресторани знову будуть заповнені, а в школах розпочнуться очні уроки. «Зі збільшенням кількості людей, які не носять масок, і зникненням соціальної дистанції, безумовно відбудеться сплеск поширених респіраторних інфекцій, які ми спостерігаємо в залежності від сезону», – говорить Еллісон Айєлло зі Школи громадської охорони здоров’я університету Північної Кароліни.

Читайте ще: Два в одному: коронавірус і грип «працюють» у парі

До грипу приєднаються всі інші респіраторні віруси –респіраторно-синцитіальний вірус, аденовіруси, штами коронавіруса, що викликають застуду, риновіруси та ін. Тому очікується, що грип і всі інші респіраторні віруси, рівень яких був найнижчим за останній рік, повернуться.

Друга причина очікування нищівного сезону грипу 2021-2022 рр. криється в імунітеті людського організму, який посилюється під час регулярних (щорічних) контактів з вірусами, такими як грип. Цих контактів може бути недостатньо, щоб людина захворіла, але вистачить, щоб нагадати імунній системі про необхідність підтримувати захист. А чим довше людина не контактує, тим більша ймовірність захворіти. Частково важкість перебігу сезону буде залежати від кількості зроблених щеплень проти грипу.