Два штамма человеческого гриппа могли исчезнуть

Два штами людського грипу могли зникнути

Під час пандемії COVID-19 захворюваність на грип була такою низькою, що деякі типи цілком могли зникнути. Експерти приписують це явище носінню масок та іншим заходам безпеки, прийнятим у боротьбі з новим коронавірусом

Цікаво, що два типи вірусу грипу не були зафіксовані у світі протягом року, повідомляє sciencealert. Експерти поки точно не впевнені, що ці типи вимерли. Але, якщо це так, то в майбутньому склад сезонної вакцини від грипу буде спрощено.

Сезонний грип викликають два сімейства вірусів: грип А і грип В. Віруси грипу А ділять на підтипи на основі двох білків з їхньої поверхні. Вони відомі, як гемаглютинін (Н) і нейрамінідази (N). На даний момент серед людей циркулюють H1N1 і H3N2, і кожен з них далі поділяється на  підтипи.

Читайте ще: Війна на два фронти: поки ми відбиваємо атаку короновірусу, грип готується завдавати удари

Віруси грипу В не мають підтипів, але діляться на дві лінії, відомі як В/Ямагата і В/Вікторія. Один з підтипів H3N2, відомий як 3c3.A, не виявлявся з березня 2020 року. Те ж саме стосується і лінійки В/Ямагата.

Щорічно вчені розробляють вакцини проти грипу за кілька місяців до фактичного початку сезону. Вони спостерігають, які штами циркулювали по світу і прогнозують, які штами ймовірно будуть найбільш поширеними в майбутньому сезоні. Чим менше різноманіття вірусів грипу, тим менший обсяг циркулюючих вірусів, з яких потрібно обирати, а значить є велика ймовірність того, що штами у складі вакцини будуть відповідати тим, що циркулюють.