Чи рятують антитіла після перенесеного «Омікрону» від зараження іншими штамами

Чи рятують антитіла після перенесеного «Омікрону» від зараження іншими штамами

Австрійські дослідники перевірили, наскільки плазма крові людей, які перенесли «Омікрон», може нейтралізувати інші штами SARS-CoV-2

Нещодавно «Омікрон» був описаний як варіант вислизання від імунної відповіді. У новій роботі вчені проаналізували зразки пацієнтів, які перенесли «Омікрон» з різними поєднаннями попереднього імунітету до SARS-CoV-2: після вакцинації та попередньої інфекції.

Експерти визначили у них титри антитіл проти різних варіантів SARS-CoV-2: «Альфа», «Бета», «Дельта», «Гамма» та «Омікрон». Зразки плазми збирали в період від п’яти до 35 днів після позитивного тесту на коронавірус. Препринт опубліковано на сайті medRXiv.org.

Вчені виявили високі титри нейтралізуючих антитіл проти всіх варіантів у вакцинованих людей, які згодом заразилися «Омікроном», а також у тих, хто не вакцинувався, але переніс до цього коронавірус з іншим штамом.

Навпаки, зразки від невакцинованих осіб після зараження BA.1 («Омікроном») в основному містили антитіла проти BA.1, але лише зрідка проти інших варіантів.

Повідомляється, що медичне дослідження ще потребує додаткової оцінки, його поки що не рекомендують використовувати для застосування у клінічній практиці.

Як відомо, інкубаційний період штаму «Омікрон» менший, ніж інших штамів. Він розповсюджується швидше, але протікає легше. Багато хто порівнює його зі звичайною застудою, хоча експерти запевняють, що його небезпека недооцінена.

«Омікрон» є домінуючим штамом у світі.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.