Пацієнти з дефіцитом вітаміну D у 14 разів важче переносять коронавірус

Пацієнти з дефіцитом вітаміну D у 14 разів важче переносять коронавірус

Дефіцит вітаміну D пов’язаний з підвищеною тяжкістю захворювання та смертністю серед госпіталізованих пацієнтів із COVID-19

Спільне дослідження Університету Бар-Ілан та Медичного центру Галілеї підтверджує, що достатній рівень вітаміну D може сприяти більш легкому протіканню коронавірусу, повідомляє ЕurekАlert.

У дослідженні враховувалися дані 1176 пацієнтів із позитивними ПЛР-тестами. Рівень вітаміну D у них виміряли до зараження.

Виявилося, що пацієнти з дефіцитом вітаміну D (менше 20 нг/мл) у 14 разів частіше тяжче переносили COVID, ніж пацієнти з понад 40 нг/мл.

Смертність серед пацієнтів із достатнім рівнем вітаміну D становить 2,3% порівняно з 25,6% у групі з дефіцитом вітаміну D.

Відомо, що вітамін D – це «вітамін сонця». У достатній кількості людина отримує його влітку, під час сонячних днів. Експерти радять проводити більше часу на вулиці та ловити сонячні промені у будь-яку пору року. В осінньо-зимовий період, при нестачі в організмі вітаміну D, рекомендується приймати добавки з його вмістом.

Вітамін D дуже корисний для здоров’я кісток. Головне призначення вітаміну D в організмі людини – забезпечення всмоктування кальцію та фосфору з їжі у тонкому кишечнику.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.