Вчені розробили матеріал, який робить будь-яку поверхню противірусною

Вчені розробили матеріал, який робить будь-яку поверхню противірусною

Група корейських учених створила новий матеріал, який надає антибактеріальних властивостей будь-якому об’єкту

Віруси можуть довго зберігатися на поверхнях. Деякі патогени знаходяться на них від кількох годин до кількох днів. Саме тому фахівці радять частіше обробляти поверхні, особливо у лікарнях чи житлових приміщеннях, де є хворі. Дуже часто дезінфікуючі засоби псують речі та об’єкти, багато хто з них категорично заборонено наносити на екрани чи побутову техніку. Вчені розробили новий безпечний та нетоксичний матеріал, який можна наносити на будь-яку поверхню, повідомляє Нealtheuropa.

Дослідницька група Корейського інституту матеріалознавства (KIMS) розробила антибактеріальну добавку, яка вивільняє велику кількість іонів металів. Змішування її з низкою смол збільшує антибактеріальні властивості до 99,99%. При цьому якість та склад матеріалів не змінюються. Антибактеріальна добавка виготовлена ​​з нетоксичних речовин, які не містять органічних антибактеріальних агентів та наноз’єднань.

Ця технологія може широко застосовуватися для виробництва плівок для дисплеїв, побутової техніки, функціонального текстилю, матеріалів для внутрішньої та зовнішньої обробки автомобілів, тощо.

Нагадаємо, нещодавно була створена нова маска, що має властивості самостійної дезінфекції. За допомогою спеціальної установки експерти отримали наночастинки міді, які потім нанесли на поверхню розробки. Це дозволило їй отримати протимікробні та антибактеріальні властивості. Маска захищає від 99% патогенів.