У період з лютого по липень 2020 року науково-виробнича компанія “Екофарм” передала 32 995 флаконів препарату Протефлазід® (краплі) в якості гуманітарної допомоги медичним закладам (на їхнє прохання), що приймають хворих з СOVID-19, для профілактики і лікування медперсоналу, а також пацієнтів. Про це пише спеціалізований медичний науковий журнал MedOboz.
У жовтні 2020 року статистичну обробку результатів застосування цієї гуманітарної допомоги здійснили співробітники Національної академії статистики, обліку та аудиту. Нижче наведені ключові фрагменти із затвердженого НАСОА заключного звіту “Формування бази даних і статистичний аналіз ефективності використання препарату Протефлазід® (краплі) в умовах пандемії COVID-19″.
Читайте також: Досвід застосування препарату Протефлазід у клініці Інституту епідеміології та інфекційних хвороб НАМН України
Академією статистики проаналізовані дані:
• про профілактичний прийом препарату 7 444 медиками;
• про лікувальне застосування препарату 433 хворими СOVID-19 (з них 23 медика) з різними ступенями тяжкості перебігу захворювання: легкий, середній та тяжкий;
• про період початку прийому препарату співробітниками медичних установ і пацієнтами – 27 лютий 2020 року.
Підсумкова інформація посилання – 1 жовтня 2020 року.
Проаналізовано письмові відгуки 79 медичних установ з різних міст і регіонів України, в тому числі Вінницької області – 3, Волинської – 5, Дніпропетровської – 5, Донецької- 2, Закарпатської – 1, Запорізької – 2, Івано-Франківської – 2, Кіровоградської – 1 , Луганської – 5, Львівської – 1, Одеської – 3, Полтавської – 2, Рівненської – 7, Тернопільської – 1, Харківської – 13, Херсонської – 2, Хмельницької – 2, Черкаської – 1, Чернівецької – 9, Чернігівської – 1 та міста Києва – 11.
Статистичні результати
В цілому, якщо порівняти дані за результатами застосування препарату Протефлазід® з досліджуваними групами медиків і пацієнтів, які не приймали препарат, слід зазначити, що серед тих, хто приймав препарат з діючою речовиною протефлазід:
• відсутня смертність – жодна людина, яка приймала в якості противірусного препарату Протефлазід® не померла;
• зменшилася кількість захворівшого медперсоналу в медичних установах – у 2,2 рази в порівнянні з контрольною групою;
• знизилася частка тяжкого перебігу хвороби – у 3,3 рази в порівнянні з контрольною групою;
• знизився середній термін лікування – в 1,8 рази, в порівнянні з групою контролю;
• в 13 областях України (Волинській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Одеській, Полтавській, Харківській, Херсонській та Чернігівській) в результаті прийому препарату Протефлазід® медперсоналом з метою профілактики не захворіла на COVID-19 жодна людина.
Читайте також: Нетоксичні та з противірусними механізмами дії: цікаві факти про флавоноїди
Важливим висновком є той факт, що на тлі прийому препарату з діючою речовиною протефлазід, жоден хворий не змінив свого статусу, актуального на момент початку прийому препарату, тобто хвороба не переходила в більш складні стадії.
Висновки Національної академії статистики
Зазначаючи вищенаведені статистичні дані, приходимо до висновку, що лікарський засіб Протефлазід краплі (№ UA/4220/01/01 Термін дії посвідчення 17.02.2016) показав високу ефективність при профілактиці і лікуванні гострих респіраторних вірусних інфекцій, в тому числі СOVID-19, серед медичного персоналу і пацієнтів.
Склад діючої речовини протефлазід: флавоноїди апігенін, лютеолін і трицин. Мають широкий спектр противірусної активності. Згідно з опублікованими дослідженнями, вони:
– Пригнічують реплікацію ДНК і РНК-вірусів шляхом впливу на ряд “мішеней”– вірусоспецифічних ферментів ДНК-і РНК-полімерази, тимідинкінази, зворотної транскриптази, нейрамінідази і 3CL-протеази.
– Перешкоджають проникненню вірусу в клітини епітелію.
– Блокують розмноження вірусу всередині клітини, чим захищають клітини організму від окисного стресу і запалення, зменшуючи ймовірність виникнення гострого респіраторного дистрес-синдрому і цитокінового шторму.