Cтатистика практичного застосування препарату Протефлазід для профілактики і лікування СOVID-19: дані НАСОА

Cтатистика практичного застосування препарату Протефлазід для профілактики і лікування СOVID-19: дані НАСОА

У період з лютого по липень 2020 року науково-виробнича компанія “Екофарм” передала 32 995 флаконів препарату Протефлазід® (краплі) в якості гуманітарної допомоги медичним закладам (на їхнє прохання), що приймають хворих з СOVID-19, для профілактики і лікування медперсоналу, а також пацієнтів. Про це пише спеціалізований медичний науковий журнал MedOboz.

У жовтні 2020 року статистичну обробку результатів застосування цієї гуманітарної допомоги здійснили співробітники Національної академії статистики, обліку та аудиту. Нижче наведені ключові фрагменти із затвердженого НАСОА заключного звіту “Формування бази даних і статистичний аналіз ефективності використання препарату Протефлазід® (краплі) в умовах пандемії COVID-19″.

Читайте також: Досвід застосування препарату Протефлазід у клініці Інституту епідеміології та інфекційних хвороб НАМН України

Академією статистики проаналізовані дані:

• про профілактичний прийом препарату 7 444 медиками;

• про лікувальне застосування препарату 433 хворими СOVID-19 (з них 23 медика) з різними ступенями тяжкості перебігу захворювання: легкий, середній та тяжкий;

• про період початку прийому препарату співробітниками медичних установ і пацієнтами – 27 лютий 2020 року.

Підсумкова інформація посилання – 1 жовтня 2020 року.

Проаналізовано письмові відгуки 79 медичних установ з різних міст і регіонів України, в тому числі Вінницької області – 3, Волинської – 5, Дніпропетровської – 5, Донецької- 2, Закарпатської – 1, Запорізької – 2, Івано-Франківської – 2, Кіровоградської – 1 , Луганської – 5, Львівської – 1, Одеської – 3, Полтавської – 2, Рівненської – 7, Тернопільської – 1, Харківської – 13, Херсонської – 2, Хмельницької – 2, Черкаської – 1, Чернівецької – 9, Чернігівської – 1 та міста Києва – 11.

Статистичні результати

В цілому, якщо порівняти дані за результатами застосування препарату Протефлазід® з досліджуваними групами медиків і пацієнтів, які не приймали препарат, слід зазначити, що серед тих, хто приймав препарат з діючою речовиною протефлазід:

• відсутня смертність – жодна людина, яка приймала в якості противірусного препарату Протефлазід® не померла;

• зменшилася кількість  захворівшого медперсоналу в медичних установах – у 2,2 рази в порівнянні з контрольною групою;

• знизилася частка тяжкого перебігу хвороби – у 3,3 рази в порівнянні з контрольною групою;

• знизився середній термін лікування – в 1,8 рази, в порівнянні з групою контролю;

• в 13 областях України (Волинській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Одеській, Полтавській, Харківській, Херсонській та Чернігівській) в результаті прийому препарату Протефлазід® медперсоналом з метою профілактики не захворіла на COVID-19 жодна людина.

Читайте також: Нетоксичні та з противірусними механізмами дії: цікаві факти про флавоноїди

Важливим висновком є той факт, що на тлі прийому препарату з діючою речовиною протефлазід, жоден хворий не змінив свого статусу, актуального на момент початку прийому препарату, тобто хвороба не переходила в більш складні стадії.

Висновки Національної академії статистики

Зазначаючи вищенаведені статистичні дані, приходимо до висновку, що лікарський засіб Протефлазід краплі (№ UA/4220/01/01 Термін дії посвідчення 17.02.2016) показав високу ефективність при профілактиці і лікуванні гострих респіраторних вірусних інфекцій, в тому числі СOVID-19, серед медичного персоналу і пацієнтів.

Склад діючої речовини протефлазід: флавоноїди апігенін, лютеолін і трицин. Мають широкий спектр противірусної активності. Згідно з опублікованими дослідженнями, вони:

– Пригнічують реплікацію ДНК і РНК-вірусів шляхом впливу на ряд “мішеней”– вірусоспецифічних ферментів ДНК-і РНК-полімерази, тимідинкінази, зворотної транскриптази, нейрамінідази і 3CL-протеази.

– Перешкоджають проникненню вірусу в клітини епітелію.

– Блокують розмноження вірусу всередині клітини, чим захищають клітини організму від окисного стресу і запалення, зменшуючи ймовірність виникнення гострого респіраторного дистрес-синдрому і цитокінового шторму.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.