Американські вчені розробили електричний імплант, що може виявляти та лікувати важку форму депресії. Пристрій розміром із сірникову коробку помістили під череп пацієнтки та під’єднали його до її мозку. Перші результати лікування виявилися обнадійливими
Першою пацієнткою стала 36-річна американка Сара. Дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско встановили їй пристрій більше року тому. За словами жінки, цей пристрій кардинально змінив її життя. Імплант працює постійно, але імпульс спрацьовує лише тоді, коли є у цьому потреба, пише bbc. Поки вчені вважають, що надто зарано судити, чи може пристрій допомогти іншим пацієнтам з важкою депресією, але вони сподіваються і планують провести додаткові клінічні випробування.
До того пацієнтка спробувала безліч невдалих способів лікування, зокрема за допомогою антидепресантів та електросудомної терапії. Але особливого полегшення це не принесло: жінка страждала щодня, майже не рухалася і нічого не робила. Коли були вичерпані усі можливі варіанти лікування, вона вдалася до експерименту із вживлення імпланта.
Під час операції , яка тривала цілий день, лікарі просвердлили невеликі отвори у черепі пацієнтки, через які під’єднали дроти, які контролюють та стимулюють мозок. Сам імплантат з акумулятором і генератором імпульсів помістили у кості під шкірою голови.
Читайте ще: Стало известно почему люди болеют простудой по несколько раз в год
За кілька тижнів після операції у жінки зникли думки про суїцид. За рік життя з імплантатом ніяких побічних ефектів не спостерігається. Пристрій стримує депресію, але коли саме імплантат спрацьовує, жінка не знає. За її словами, вона періодично відчуває протягом 15 хвилин приплив енергії, сил чи гарного настрою.
Дослідниця Кетрін Скангос пояснює, що технологія електричного імпланта впливає на “ланцюг депресій” у мозку. Пристрій передбачає, коли симптоми стають більш серйозними та впливає на них. «Ми визначили місце мозку, стимуляція якого усуває відчуття депресії. А ще виявили зону у мигдалеподібному тілі мозку, що передбачає посилення симптомів депресії», – каже Скангос.
Науковці планують перевірити цю технологію на більшій кількості пацієнтів, що страждають важкою депресією, аби з’ясувати, чи здатен імплант допомогти іншим людям.