Додаток у смартфоні допоможе позбутися арахнофобії

Додаток у смартфоні допоможе позбутися арахнофобії

Швейцарські дослідники розробили додаток для смартфонів, за допомогою якого користувачі можуть побороти свій страх перед павуками. Додаток успішно пройшов клінічні випробування

Страх павуків – одна з найпоширеніших фобій, яка призводить до безлічі обмежень у повсякденному житті, пише news-medical. Люди, які страждають такою фобією, намагаються уникати усього, що пов’язано з павуками – масових заходів на відкритому повітрі, зоопарків, туристичного відпочинку на природі, ретельно перевіряють кімнати на наявність павуків, категорично не заходять у підвали або на горища.

Одним з ефективних методів лікування страху перед павуками є «експозиційна терапія» – пацієнти «проходять» через ситуації, яких бояться, щоб поступово подолати фобію. Однак таке лікування використовують рідко, тому що у цій терапії використовують справжніх павуків.

Читайте ще: Гострі респіраторні захворювання вірусної природи

Дослідницька група Базельського університету придумала альтернативне лікування, розробивши додаток під назвою Phobys, він призначений для боротьби зі страхом перед павуками. Phobys заснований на експозиційної терапії – реалістична тривимірна модель павука проектується з телефону в реальний простір. «Людям, які бояться павуків, легше мати справу з віртуальним павуком, ніж із справжнім», – пояснює провідний автор дослідження Аня Циммер.

Ефективність застосування перевірили в клінічному випробуванні за участю 66 осіб, які боялися павуків. Протягом двох тижнів одна група учасників пройшла шість півгодинних тренувань з Phobys, а друга група, контрольна, нічого не робила. До і після випробування добровольці повинні були підійти до справжнього павука, що знаходився у прозорій склянці, настільки близько, наскільки дозволяв їх страх. Група, яка використовувала Phobys, проявила значно менше страху і відрази до реального павука і її учасники наближалися до нього ближче, ніж добровольці з контрольної групи.