Флурона – наскільки серйозне одночасне захворювання грипом та коронавірусом

Флурона – наскільки серйозне одночасне захворювання грипом та коронавірусом

В Ізраїлі зареєстровано перший випадок одночасного зараження людини COVID-19 та грипом, повідомляє Міністерство охорони здоров’я країни. Про те, як два віруси можуть одночасно заражати та впливати на організм, відомо небагато

Хворою виявилася нещеплена 30-річна вагітна жінка. На цей час вона вже виписана з лікарні та перебуває у хорошому загальному стані, передає cnn. Пацієнтку лікували комбінацією ліків, спрямованих проти коронавірусу та грипу. «Ми спостерігаємо велику захворюваність на грип серед вагітних, поряд з випадками коронавірусу. Захворювання переважно виникають у жінок, не щеплених ані від коронавірусу, ані від грипу, – пояснює лікар Арнона Візніцер. – Це безперечно непростий час, оскільки крім коронарних захворювань ми все частіше стикаємося з грипом».

Флурона – це термін, яким описують стан одночасного зараження COVID-19 та грипом. На думку медиків, ймовірність того, що хтось заразиться і тим, і іншим одночасно зростає через активність вірусів грипу та коронавірусу. Карантин та носіння масок обмежили поширення грипу на ранніх етапах пандемії, але в міру пом’якшення правил очікується, що кількість випадків зростатиме.

Тим більше, що після минулого сезону дуже низької активності грипу, коли люди майже не зазнавали впливу вірусу, у новому сезоні це робить їх дуже вразливими. Однак серйозного впливу ці віруси не матимуть, якщо у людини немає супутніх захворювань, а також вона вакцинована як від грипу, так і від COVID-19.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), грип та COVID-19 – це респіраторні захворювання, що мають схожі симптоми: кашель, нежить, біль у горлі, підвищену температуру, головний біль та втому. Обидва поширюються через краплі та аерозолі, які виділяє заражена людина, коли дихає, розмовляє, кашляє чи чхає. Одночасне зараження COVID-19 та грипом може мати катастрофічні наслідки для імунної системи та підвищити рівень смертності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.