Гострі респіраторні інфекції не покидають Європу

За даними за тиждень, який завершився 10 травня, віруси грипу в Європейському регіоні були виявлені в 7 зразках з недозорних джерел: 4 – віруси типу А, 3 – типу В

З 3-х субтипованих вірусів грипу А 2 виявилися належать до підтипу A (H1N1) pdm09 (свинячий грип), і 1 – до підтипу A (H3N2). Також надійшло повідомлення про 1 лабораторно підтверджений випадок грипу серед пацієнтів, поміщених в стаціонарні відділення.

Про це повідомляє Європейський центр профілактики та контролю захворювань

Всі крім 5 держав-членів, які представили відомості про інтенсивність епідемічної активності грипу, повідомили про фонові значення цього показника.

Литва представила дані про активність грипоподібних захворювань і гострих респіраторних інфекцій, які перевищували фоновий рівень. З 27 держав-членів/територій, які представили дані про географічне поширення за тиждень, 23 повідомили про відсутність активності грипу, 3 – про спорадичні випадки і 1 (Ірландія) – про локальне поширення.

За даними за тиждень зареєстровано 288 випадків важких гострих респіраторних інфекцій в 7 державах-членах/територіях.

Читайте ще: Найважливіші 48 годин при вірусних ураженнях дихальних шляхів

Нагадаємо, вчені прийшли до висновку, що рівень смертності від нового коронавіруса виявився в десятки разів вище, ніж від грипу. У США припускають, що нова хвиля коронавіруса буде взимку, і буде набагато страшнішою, оскільки може збігтися з початком сезону грипу.