Вперше у світі дослідники з Тель-Авівського університету створили тканини спинного мозку людини, які допомогли паралізованим тваринам знову почати ходити. Є надія, що ця процедура у майбутньому допоможе паралізованим людям
Нещодавно дослідники з Ізраїлю розробили першу у світі модель тканини спинного мозку людини та успішно її застосували, повідомляє пресслужба Тель-Авівського університету. Першим і найчастішим проявом паралічу є знерухомлення та неможливість керувати опорно-руховим апаратом. Параліч може бути різного ступеню: і повна втрата рухів в одній кінцівці, і в кількох частинах тіла. Первинне травматичне ушкодження часто призводить до загибелі клітин та деградації позаклітинного матриксу. Ці процеси провокують вторинне запалення, що призводить до формування гліального рубця. Згодом пошкоджена область розширюється, ще більше ускладнюючи здатність до природної чи штучної регенерації.
Прагнучи відновити пошкоджений спинний мозок, дослідники пропонували різні підходи, зокрема трансплантацію клітин або біоматеріалів на місце пошкодження в гострій фазі. Імплантати людського спинного мозку пересадили двом групам лабораторних моделей: тим, хто був паралізований нещодавно і тим, хто перебував у такому стані давно. Після імплантації 100% лабораторних моделей з гострим паралічем та 80% з хронічним паралічем відновили здатність ходити після нетривалої реабілітації.
Для виробництва імплантату вчені взяли невелику кількість жирової тканини із живота пацієнтів. Надалі плануються випробування на людях із застосуванням цієї технології. У сотень тисяч людей із паралічем з’явилася надія на відновлення.