Люди вірять, що найпопулярніший ранковий напій у світі допомагає їм прокинутися, дарує бадьорість та енергію. І це справді так. Проте тепер учені ще й з’ясували, що кава ще й загострює зір
Таке відкриття зробили дослідники з університету Гранади та університету Ватерлоо, повідомляє technology. Гострота зору – це здатність виявляти і розпізнавати дрібні деталі, як нерухомі, так рухомі. Це дуже важлива властивість для нашого повсякденного життя, тому що допомагає помічати дрібні деталі у роботі, під час керування автомобілем або переходу перехрестя. Відсутність деталей у полі зору може мати катастрофічні наслідки, тому підвищення гостроти зору дуже важливо. І, як показало нове дослідження, кава може це зробити.
Учасникам дослідження, поділеним на дві групи, давали плацебо або капсулу кофеїну (4 мг/кг). Потім усі проходили тест на комп’ютері, що оцінював динамічну гостроту зору добровольців. Тест проводився до прийому кофеїну та за годину після. Хоча кофеїн приймався у формі таблеток, його кількість відповідала звичному споживанню щоденної норми кофеїну як напою.
Учасники групи, які приймали кофеїн, продемонстрували кращі показники точності і швидкості визначення дрібних деталей, що рухалися. Також у них була висока швидкість руху очей та контрастна чутливість. Фактично вчені очікували отримати такі результати, тому що попередні дослідження довели – кофеїн збільшує швидкість руху очей. Дане дослідження ще й виявило, що кофеїн покращує візуальну обробку і дозволяє краще бачити дрібні деталі, що рухаються.
Співавтор дослідження доктор Крістін Далтон каже: «Наші результати показують, що споживання кофеїну справді може бути корисним для зорової функції людини – посилюється пильність та почуття бадьорості. Це особливо актуально для виконання таких важливих повсякденних завдань, як водіння, їзда на велосипеді або заняття спортом, де від людини потрібна підвищена увага до об’єктів, що рухаються».
Вчені досі сперечаються про користь кави. Це залежить стану здоров’я кожної людини, звички пити каву і навіть від сорту. Однак кава має позитивні властивості, зокрема підвищення гостроти зору. Хоча цей ефект триває недовго – гострота знизиться до звичайного рівня, щойно перестане діяти кофеїн.