Вплив ліків на мікробіом кишечника сильніший, ніж вважалося раніше

Вплив ліків на мікробіом кишечника сильніший, ніж вважалося раніше

Препарати, що зазвичай призначаються, можуть порушити мікрофлору кишечника

Дослідники з групи Bork в EMBL Heidelberg, працюючи разом з європейським консорціумом, показали, що багато ліків, що широко використовуються, чинять сильний вплив на кишкові мікроби. До них відносяться препарати, що застосовуються для лікування кардіометаболічних порушень та антибіотики. Дослідження об’єднало знання та підходи експертів із шести країн.

Дослідники використали багатопрофільні дані більш ніж 2000 пацієнтів із кардіометаболічними захворюваннями, повідомляє МedicalХpress.

Вчені проаналізували ефекти 28 різних ліків та кількох комбінацій препаратів. Більшість ліків негативно впливали на склад та стан кишкових бактерій, але інші, включаючи аспірин, мали позитивний вплив на мікробіом кишківника. Дозування призначених ліків також значно відображалося на рівні впливу на мікробіом.

Вчені також виявили, що ліки можуть чинити більш виражений вплив на мікробіом господаря, ніж хвороба, дієта та куріння разом узяті.

Вчені закликають обережно призначати препарати, особливо антибіотики, надмірне вживання яких може викликати стійкість бактерій. Стійкість до антибіотиків – глобальна проблема, про яку заявляє ВООЗ.

Попередження-угода!
У даній публікації лікарі надають професійну спеціалізовану інформацію про препарати з певною діючою речовиною,зокрема про її, характеристику, лікувальні властивості, можливу побічну дію, та іншу, передбачену законодавством інформацію, виключно спеціалістам галузі охорони здоров’я (особам, що мають вищу або середню спеціальну медичну освіту).


Цією Згодою я приймаю угоду та підтверджую, що я є дипломованим спеціалістом у галузі охорони здоров’я (лікарем, фармацевтом тощо),чим підтверджую свій професійний статус, ознайомлений та підтримую попередження-угоду про користуванням публікаціями і отримання спеціалізованої інформації, запитую та бажаю отримати таку спеціалізовану професійну інформацію.