Хронічні хвороби збільшують ризик важкого перебігу грипу

Хронічні хвороби збільшують ризик важкого перебігу грипу

Люди з астмою, серцевими захворюваннями, діабетом та іншими хронічними захворюваннями мають більш високий ризик ускладнень грипу, які можуть привести до госпіталізації або смерті

Протягом останніх сезонів грипу 9 з 10 осіб, госпіталізованих з грипом, мали хоча б одне основне захворювання, повідомляє CDC.

Люди, які страждають на астму, піддаються більш високому ризику розвитку серйозних ускладнень, у них грип може викликати подальше запалення дихальних шляхів і легень.

Серед дорослих, госпіталізованих з грипом протягом останніх сезонів грипу, серцеві захворювання були одним з найбільш поширених хронічних станів – близько половини дорослих, госпіталізованих з грипом, страждають серцевими захворюваннями. Грип пов’язаний з почастішанням серцевих нападів і інсультів.

Читайте ще: На порозі сезон грипу

В останні сезони близько 30% дорослих, госпіталізованих з грипом, страждали на діабет. Гострі захворювання, такі як грип, можуть ускладнювати контроль рівня цукру в крові і провокувати його скачки.

Хронічна хвороба нирок послаблює імунну відповідь, що може ускладнити імунній системі боротьбу з інфекціями. Люди з ХХН схильні до ризику важкого захворювання на грип.

Люди з ожирінням, порушенням нервового розвитку, захворюванням крові, легень, серця, печінки, ендокринними розладами, порушенням обміну речовин також схильні до високого ризику ускладнень через грип.