Pfizer розпочинає випробування таблеток проти COVID-19

Pfizer розпочинає випробування таблеток проти COVID-19

Компанія Pfizer заявила, що проводить клінічні випробування таблеток для запобігання COVID-19 

Уже кілька компаній працюють над так званими пероральними противірусними препаратами. Вони будуть діяти, як препарат Таміфлю від грипу, запобігаючи прогресуванню хвороби до важкої стадії, повідомляє medicalxpress.

«Ми вважаємо, що боротьба з вірусом вимагає ефективних методів лікування людей, які заразилися або зазнали впливу вірусу. Це буде потужний додаток до вакцин», – каже Мікаель Долстен, головний науковий співробітник Pfizer.

Компанія приступила до розробки свого препарату під назвою PF-07321332 у березні 2020 року, тестуючи його в поєднанні з ритонавіром, новими ліками від ВІЛ. У клінічному випробуванні бере участь 2660 дорослих, які при перших ознаках інфекції COVID-19 розпочнуть участь в експерименті. Частина з них буде отримувати комбінацію з PF-07321332 та ритонавіру, а частина – плацебо. Курс лікування триватиме п’ять або десять днів.

Читайте ще: Грип: симптоми, лікування, профілактика

Мета полягає в тому, щоб оцінити безпеку та ефективність досліджуваних препаратів для запобігання інфекції SARS-CoV-2 і симптоматичного захворювання на 14-й день.

Цей препарат є першим, спеціально розробленим проти коронавірусу. Він відомий як інгібітор протеази. Лабораторні випробування показали, що він пригнічує механізм реплікації вірусу. Якщо це спрацює в реальному житті, то таблетки будуть ефективні на ранніх стадіях захворювання. Адже коли COVID-19 переходить у важку форму, вірус перестає розмножуватися і пацієнти страждають від надмірно активної імунної відповіді.