В епоху інформаційних технологій всі звикли записуватися на прийом до лікаря онлайн. А ось онлайн-консультації лікаря без відвідування медичного закладу – особливо, коли йдеться не про дорослого, а про дитину – були рідкісним явищем. Поки навесні 2020 року не грянула пандемія і викликаний нею карантин…
Коли доречна безкоштовна кваліфікована онлайн-консультація педіатра? Коли йдеться про профілактичні заходи для запобігання інфекційних захворювань; про інформацію, чи правильно організовано годування вашої дитини.
Фахівець також розповість про необхідні дитині щеплення і про те, як підготувати до них малюка.
Ви можете задати питання педіатру про те, як краще збивати високу температуру, що робити під час розладів шлунку й про інші проблеми. Якщо стан дитини не поліпшується, педіатр миттєво скорегує лікування.
Читайте також: Як підготувати дитину до повернення у дитячий садок після карантину
Іноді онлайн, описавши симптоми, можна підтвердити коректність ліків, виписаних для лікування тієї чи іншої хвороби. Лікар також надасть рекомендації по догляду за дитиною, відновлення її після хвороби.
Дитячий лікар онлайн може надати допомогу за таких проблем:
- Частих захворюваннях респіраторного характеру.
- Алергічних реакціях (при появі висипу, свербіння, набряклості).
- Підвищенні температури без інших видимих симптомів.
- Збільшенні лімфовузлів без явної причини.
- Нудоті, блюванні.
- Порушеннях травлення.
Педіатр – лікар широкого профілю, який проводить лікування дітей. Але часто онлайн можна отримати консультацію також інших фахівців. З приводу порушень режиму сну і відпочинку у дитини можна проконсультуватися у дитячого невролога. Якщо є відставання мовного розвитку, дитячий логопед може дати деякі корисні поради.
Особливо зручно – зареєструватися в системі моніторингу стану здоров’я Moniheal.com, і заносити в неї дані всіх аналізів, обстежень, анамнез дитини (це можна робити прямо від народження, і навіть з початку вагітності мами малюка). Тоді у дитини з’являється власна електронна «медична картка», до якої можна дати повний або частковий онлайн-доступ лікарю – і лікар зробить важливі висновки без ваших тривалих розповідей і довгих розпитувань.
Читайте також: Часті вірусні захворювання у дітей: тренування чи виснаження імунітету?
Крім того, сама програма системи Moniheal здатна виходячи з занесених в архів даних призначати планові обстеження, скринінги стану здоров’я дитини.
Дитячий лікар онлайн: плюси і мінуси
Онлайн-консультації педіатра в віддаленому доступі мають і позитивні, і негативні сторони.
Переваги:
- Оперативність. Ви отримуєте істотну економію часу. Не потрібно стояти в чергах, не потрібна попередня запис. У будь-який зручний час ви можете задати питання лікарю і прочитати кваліфіковану пораду.
- Видимість. Дуже важливо, що для онлайн-консультації не потрібно їхати з дитиною в поліклініку. Під час самоізоляції, пов’язаної з пандемією коронавірусу, доступність консультацій набуває особливого значення. А найбільш ефективні онлайн-консультації, якщо попередньо ви вже були на прийомі у лікаря. Тоді можна ефективно стежити за ходом лікування і змінювати щось при необхідності.
- Безкоштовність. Найчастіше за онлайн-консультації не треба платити. Хоча існують і оплачувані проекти.
Але у практики онлайн-консультацій існують і безсумнівні мінуси:
- У лікаря відсутня можливість особисто обстежити дитину.
- Педіатр часто дає загальні рекомендації, після яких слідує обов’язкова порада з’явитися на прийом того чи іншого вузького спеціаліста. Але часто запрошення на прийом до фахівця для постановки діагнозу повністю виправдано. При багатьох захворюваннях очна консультація просто необхідна.
- Неспроможність призначити весь спектр медичної допомоги. Доктор може порадити в режимі онлайн лише безрецептурні препарати, фітотерапію, загальнозміцнюючі процедури, санаторно-курортне лікування. Призначати сильнодіючі препарати онлайн протизаконно.
Онлайн-консультація дитячого лікаря, навіть самого висококласного фахівця, не може стати повноцінною заміною традиційному прийому педіатра. Багато медичних сайтів чесно попереджають про це. Треба розглядати віртуальне спілкування лікаря і пацієнтів в якості додаткового засобу діагностики та лікування. Але онлайн-консультація – простий (а за допомогою системи моніторингу Moniheal.сom і особливо ефективний) спосіб отримати відповіді на багато медичних запитань.
Читайте також: Нова онлайн-система моніторингу здоров’я допоможе виявити хвороби на безсимптомних стадіях